Fenerbahçe Beko’dan Çok Kritik Galibiyet (Özet Video)

Turkish Airlines Euroleague 27.Hafta karşılaşmasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko; Istanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda, Kızılyıldız’ı ağırladı. Baştan sona dengede giden maçı, temsilcimiz 66-63 kazandı ve play-off yolunda çok önemli bir galibiyet almış oldu.

Maç, Thomas’ın basketiyle başladı. Lauvergne ile skoru 5-0’a getirdik. 3 hücumu da harika savunan Fenerbahçe, Westermann’ın basketiyle 7-0 öne fırladı. Konuk ekibin ilk sayıları Lazic’in ellerinden geldi. Kaptan Melih’in üçlüğü ile farkı 8’e çıkarttık. Jagodic ve Stimac ile farkı 4’e indirdiler. Brown skoru 10-8’e getirdi. Televizyon molasından önce Williams ve Datome’nin basketleriyle 14-8 öne geçtik. Melih’in üçlüğü ile fark 7’ye çıktı. Davidovac üçlük ile skoru 17-15’e getirdi. Lorenzo Brown skoru eşitledi. Bobby üçlük ile farkı tekrar 3’e çıkarttı. Kevin Punter attığı üçlük ile çeyreğe nokta koydu. 22-20.

İkinci çeyrek Williams’ın üçlüğü ile başladı. Punter’ın baskeri farkı 3’e düşürdü. Bir üçlük de Bobby’den geldi. James Gist inanılmaz bir putback smaçla skoru 28-24’e getirdi. Gist bir isabet daha buldu ve farkı 2’ye indirdi.  Williams’ın serbest atış isabetleriyle farkı 6’ya çıkarttık. Perperoglou üçlüğü skoru 32-29’a getirdi. Perperoglou bir basket daha buldu ve farkı 1’e düştü. Williams’ın smacıyla skor 36-31 oldu. Perperoğlunun üçlüğü farkı yine 2’ye düşürdü.  Datome‘nin 3/3 serbest atış isabetiyle farkı tekrar 7’ye çıkarttık. Süre dolarken Kalinic’in yaptığı faul 3 serbest atışa mâl oldu. Baron 3/3 isabet buldu ve ilk yarı 41-37 sona erdi.

Üçüncü periyot Jagodic’in basketi ile başladı. Brown eşitliği sağladı. James Gist basket faul ile skoru 41-43’e getirdi. Bu çeyrekteki ilk sayılarımız Bobby’den geldi. Lorenzo Brown üst üste 4 sayı ile skoru 43-47’ye getirdi. Vesely 1/2 attı ve farkı 3’e düşürdü. De Colo üçlüğü ile eşitliği sağladık. Kalinic ile öne geçiyoruz. Brown skoru 49-49’a getirdi. Punter, konuk ekibi öne geçirdi. Thomas’ın smacıyla maç tekrar dengeye geldi. Üçüncü çeyrek 51-51 sona erdi.

Son periyotta denge 2 dakika boyunca bozulmadı. Punter’ın basketiyle konuk ekip öne geçti. Kalinic eşitliği sağladı. James Gist’in basket faul ile bulduğu 3 sayıya, Westermann ile karşılık verdik. De Colo ile tekrar öne geçtik. Punter’ın üçlüğü ve Brown’ın hızlı hücum basketiyle Kızılyıldız bir anda öne geçti. De Colo 2/2 atarak tekrar öne geçirdi. Kalinic’in 40 saniye kala attığı basket ile 3 sayı farkla öne geçiyoruz. Son hücumları iki takımda kullanamadı ve maçtan galibiyetle ayrılıyoruz.

Fenerbahçe Beko – Kızılyıldız maçının özeti

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz