LeBron’un Seçeceği Takım Neden Bu Kadar Önemli ?

772
NBA
LeBron'un Seçeceği Takım Neden Bu Kadar Önemli ?

LeBron James 1 Temmuzdan itibaren serbest oyuncu konumunda olacak ve seçeceği takımın açıklamasını da büyük ihtimal o tarihlere yakın yapacak gibi duruyor. Son 8 sezon da final oynamış birisinden bahsedince bu son yılların en fazla merak edilen olayı oluyor çünkü bu kadar çok finale çıkan süper starlar bile bir elin parmağını zor geçer. ( MJ, KOBE, BİLL RUSSELL, JERRY WEST,)

USA Team Fans
USA Team Fans

Hal böyle olunca herkes kesenin ağzını tamamen açma niyetinde ve her ne olursa olsun LeBron’u takımına katma niyetindedir. Gelin seçebileceği takımları bakmaktansa biz LeBron’un gelecek sezon daha fazla neler yapabilir onlara bakalım.

LeBron geçmiş 8 normal sezon istatistikleri üst tarafta yer almaktadır. 4 kez sezon MVP’si olan LeBron en son kazandığı MVP ödülü 2012 – 2013 sezonuydu. King James son kazandığı MVP’den sonra bile istatistikleri o kadar geliştirdi ki daha fazla ne yapabilir diyoruz. Bu sezon bile sezon MVP adaylarından olan LeBron, son kazandığı yılla karşılaştıralım.

Son MVP sezonunda 76 maç oynayan King, 26,8 sayı 8 ribaund ve 7,3 asist istatistiklerinin sergilemiş. %.565 sayı ortalamasıyla devam etmekteydi. Son sezonunda ise king 82 maçta 27.5 sayı, 8,6 ribaunda 9,1 asist ortalamayı sağladı. Anlayacağınız LeBron James zamanla değerlenen veya tadı daha da güzel olan bir şarap gibi.

Ama bir sıkıntı var o da 9 final oynayan LeBron’un sadece 3 şampiyonluğu var. Eski takım arkadaşı Kyrie Irving’in dediğine göre “LeBron ile beraber oynuyorsanız ya şampiyonsunuzdur ya da başarısız.”

LeBron James daha fazla şampiyonluk alabilecek olduğunu kanıtladı ve kanıtlamaya devam ediyor. Bakalım seçeceği takım onula şampiyon olmaya var mı?

Sait Emre Şentürk

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here