LeBron James Warriors’a Gidebilir!

1946
NBA
LeBron James Warriors’a Gidebilir!

ESPN’de çıkan bir haber bugün gündeme bomba gibi düştü. Chris Haynes’in verdiği bilgilere göre, eğer Golden State Warriors maksimum kontrat boşluğu yaratabilirse LeBron James ile masaya oturabilir. Kaynaklara göre ise Cavaliers yönetimi ile arası bozuk olan LeBron’un teklifi dinleyebileceği konuşuluyor.

Bu transferin gerçekleşmesi için ise yıllık salary cap’in yaklaşık 100 milyon dolar olduğu ortamda oyuncularına 135 milyon dolar ile en çok maaşı veren Warriors’ın baya bir hamle yapması gerekiyor. Habere göre en mantıklı yol ise takas olarak olarak gözüküyor.

Takas olması halinde LeBron’un yıllık 33 milyon dolarlık kontratını karşılamak için en az Klay Thompson ve Andre Iguodala’nın masaya konulması gerekmekte. Bu durumda bile Kevin Durant’in yıllık 25 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu iptal edip, daha düşük bir maaşa sözleşme yapması gerekiyor. Ayrıca Shaun Livingston ile de yolların ayrılması şart. Eğer bu senaryo gerçekleşirse Golden State bench’inin seviyesinin baya düşeceği de büyük bir gerçek.

LeBron James’in sezon sonunda Cavs’ten ayrılma ihtimali gün geçtikçe artmakta. Bu büyük iddianın geçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmiyoruz ama gerçekleşmesi durumunda haftalarca hatta aylarca konuşacağımızı biliyoruz. LeBron James’in sezon sonunda vereceği kararı biz basketbol severler olarak merakla beklemekteyiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here