LeBron James: Şu an Cavs ile son maçımı oynadım…

1886
Cleveland Cavaliers
LeBron James: Şuan Cavs ile son maçımı oynadım...

NBA 2017-2018 sezonunun dün gece oynanan Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors maçıyla sona erdi. Golden State Warriors, ev sahibi ekip Cleveland Cavaliers’ı 108-85’lik skorla yenerek bu senenin NBA Şampiyonu oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

LeBron James, final serisine kadar gösterdiği muazzam performanslarla takımını buraya kadar taşısa da final serisinde karşısına daha bir dişli takım çıkınca onun da yapacağı bir şey kalmadı ve şampiyonluğu GSW’ye verdiler. LeBron James final serisinin son maçında ise 23 sayı, 7 ribaunt, 8 asistlik performans ile oynadı.

NBA’de sezonunun bitişi sonucu basın mensuplarında ve sosyal medyada gözler LeBron James’e döndü. King üst üste sekizinci, toplamda 9’uncu NBA finalinde destek ekibinden pek bir katkı alamadı. Bu senede final serisinde CAVS, GSW tarafından süpürülünce LeBron James’in takımda kalmayacağı düşünülüyor. Bu durumu bizde dahil herkes merakla beklerken LeBron James bombayı dünkü maçın ardından yapılan basın toplantısında patlattı. İşte LeBron James’in açıklaması;

” Şu an Cavs ile son maçımı oynadım mı, bilmiyorum. Ama her zaman hayatta ilk yaptığım şey ailemi düşünerek hareket etmem oldu. Özellikle oğullarımın bulunduğu noktayı iyi anlamam gerekiyor. Dört yıl önce buna benzer bir karar aldığımda çocuklarım küçüktü. Şuan ikisi de büyüdü. Biri ergen, diğeri ergen olmak üzere ve dört yıl önce dünyada dahi olmayan bir kızım var. Oturup herşeyi düşünmem lazım ama ailem vereceğim kararın büyük bir parçası. Kariyerimin devamında benimle birlikte olacak olan onlar. O yüzden bu soruya henüz bir cevabım yok. ”

LeBron James bu sezon Cavs formasıyla 27.5 PTS, 8.6 TRB, 9.1 AST ortalamaları ile oynadı. Eğer LeBron James Cavs ile anlaşma sağlamazsa gideceği muhtemel takım ise şöyle;

Los Angeles Lakers, Houston Rockets veya Philadelphia 76ers…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here