Warriors’dan Ariza Bombası

882
Golden State Warriors
Warriors'dan Ariza Bombası

Nba finalinde Cavaliers karşısında 3-0 önde olan Golden State Warriors için önemli bir iddia ortaya atıldı. Nba muhabiri Chris Haynes’in iddiasına göre Golden State yaz döneminde serbest kalacak olan Trevor Ariza ile ilgileniyor. Özellikle playoff da Andre Iguodala’nın sakatlığı sonrası coach Steve Kerr’in 5.oyuncusunu bulamaması sebebiyle hamle yapması bekleniyor. Nick Young’dan da istediği katkıyı alamayan Golden State hem yaşlanan Andre Iguodala’nın yerini doldurup hemde Houston Rockets’i zor durumda bırakırsa önemli bir hamle yapmış olur. Haberde bu sezon 8 MD maaş alan Ariza’nın indirime gidebileceği de iddia ediliyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ariza içinse tek seçenek Golden State değil. Espn’deki iddialara göre New Orleans Pelicans , New York Knicks , Oklahoma City Thunder’da Ariza ile ilgileniyor.

Ariza New Orleans Pelicans için iyi bir seçenek olabilir. Özellikle istikrarlı dış atıcılara ihtiyacı olan Pelicans’a ilaç gibi gelebilir.

New York Knicks ihtimali ise biraz düşük duruyor. Yeniden yapılanmaya çalışan New York da Kristaps Porzingis’in büyük ihtimalle sezonu kaçıracak olması sebebiyle iddialı bir takıma gitmek yerine New York Knicks gibi sıkıntılı bir takıma gitmesi zor gözüküyor.

Oklahoma City Thunder Paul George’un ayrılması ve Carmelo’nun da felaket performansı nedeniyle istikrarlı şutu olan bir oyuncu arıyor. Ariza aynı zamanda Oklahoma’nın kadrosunu iyi tamamlayacak bir oyuncu olabilir. Ama Westbrook gibi zor bir oyun kurucu ile oynamayı tercih eder mi merak konusu.

Bakalım Houston Rockets ile harika bir sezonu geride bırakan Trevor Ariza yaz döneminde hangi takımın kadrosuna katılacak?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here