LeBron James Nereye Gitmeli?

833
NBA
LeBron James Nereye Gitmeli?

LeBron James epik performanslar sergilediği bir sezonu daha geride bıraktı. Sonu belki şampiyonluk olmadı ancak akıllarda kalan enfes performanslarıyla biz izleyenleri mest etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Peki şimdi ne olacak? Bir sezon boyunca takımın yükünü omuzlarında taşıyan LeBron James’in yine bir sezonu daha sonuç itibariyle hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Bu yaz medyanın üstünde duracağı tek konu bu olacak herhalde; LeBron James nereye gidecek, nereye gitmeli?

Her şeyden önce LeBron James’in şuan 33 yaşında olduğunu, kabul etsek de etmesek de artık kariyerinin son dönemlerini yaşadığını kabul etmemiz gerekiyor. 15.yılını geride bırakırken kazanılabilecek her türlü başarıyı, kırılabilecek bir çok rekoru geride bırakmış bir şekilde karşımıza çıkıyor LeBron James. Bu dönemine kadar 9 kez boy gösterdiği finallerde 3 kez şampiyonluğa ulaştı, peki şimdi ne olacak? LeBron, kariyerinin son dönemlerinde olduğu için temeli oturmuş, sağlam çekirdekler üzerine kurulu bir takımı tercih edecektir, en azından benim inancım bu yönde. Böyle muhteşem bir oyuncuyu emeklilikten önce 1-2 yüzük daha kazanmış şekilde görmek sanırım çok sayıda basketbolseveri memnun eder.Bundan dolayı kariyerinin bu döneminden sonra LeBron James’in başarıya kolayca ulaşabileceği bir takımı tercih edeceğine inanıyorum, seçenek çok.. Çok sayıda takımın LeBron için elinden geleni yapacağı söyleniyor. Rockets, Spurs, Lakers, Sixers…

Bu seçenekler bakımından bana en uygun Sixers geliyor. Zira hem maaş boşlukları mevcut, hem de oldukça sağlam çekirdekler üzerine kurulmuş bir takım, Sam Hinkie sağolsun. Tabi LeBron’un Sixers’ı tercih etmesinin bazı handikapları da mevcut, bunun başında ise Ben Simmons ve Markelle Fultz’un gelişiminin ne yönde etkileneceği sorunu mevcut. Bunun yanında Redick ve Ersan gibi değerli parçaların durumu da henüz kesin değil. Zira bu sene, özellikle playofflarda bu isimler, bu genç çekirdek için ne denli değerli oyuncular olduklarını gösterdiler. Bundan dolayı, bu oyuncuların Sixers’ta kalması halinde sağlam bir çekirdek üzerine bir LeBron takviyesi gerçekleştirilmiş olur.

Kulağa ilginç gelen, gerçekleşmesini merak ettiğimiz çok sayıda senaryo mevcut. Ancak benim gönlüm ve fikrim Sixers’a gitmesinden yana. #TrustTheProcess

Enes İhsan Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here