Giannis Antetokounmpo Dünya Kupası İçin Kararını Verdi

2390
Giannis Antetokounmpo Madalya İstiyor

NBA’de normal sezonun MVP’si seçilen Bucks’ın genç süperstarı Giannis Antetokounmpo, Çin’de düzenlenecek Dünya Kupası için kararını verdi.

Greek Freak, Çin’de düzenlenecek Dünya Kupası’nda Yunanistan milli takımı forması giyeceğini açıkladı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Konu ile ilgili olarak kendisi adına çıkan ilk ayakkabı olan Zoom Freak 1’in tanıtımında konuşan Giannis;

“Henüz koçla hangi pozisyonda oynayacağım konusunda konuşmadım ama bu pek de umrumda değil. Ben sadece oynamak istiyorum. Guard olarak ya da pivot olarak farketmez… Umrumda değil. Ben bir basketbolcuyum ve takımıma her şekilde yardımcı olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

24 Temmuz tarihinde Atina’da toplanacak olan Yunanistan Milli Takımı, 5 Ağustos tarihinde İran ve Macaristan ile oynanacak dostluk maçları için Heraklion’a gidecek. Daha sonra ise Atina’ya dönerek Acropolis Turnuvası’nda yer alacak.

Atina’da 16-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada A Milli Erkek Basketbol Takımımızın yanı sıra Yunanistan, İtalya ve Sırbistan da mücadele edecek. Turnuvadaki dört takımın da bu maçlarda NBA’de oynayan oyuncularından yararlanması bekleniyor.

Yunanistan Milli Takımı 2019 FIBA Basketbol Dünya Şampiyonası’nda Brezilya, Karadağ ve Yeni Zelanda ile birlikte F Grubu’nda yer alacak. Yunanistan’ın olası ikinci tur eşleşmesinde ise milli takımımız ile karşılaşma ihtimali oldukça yüksek.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here