Kevin Durant NBA’deki Favorisini Açıkladı: “Final Tahminim…”

1436
kevin-durant-nbadeki-favorisini-acikladi-final-tahminim

Ekim başında Batı Konferansı Finallerinde Clippers’ın Lakers’ı alt edebilecek güçte olduğunu iddia eden Kevin Durant, aynı soruyu geçtiğimiz günlerde konuk olduğu “Play for Keeps” podcast’inde bir kez daha yanıtladı.

Yıldız oyuncunun muhtemel eşleşmeye dair fikri değişmemiş. Hala Los Angeles Clippers’ı favori gördüğünü belirten Kevin Durant, Doğu Konferansı Finalleri içinse Milwakuee Bucks – Toronto Raptors eşleşmesini öngördü.

Kendisine final tahmini sorulduğundaysa şakayla karışık: “Eğer seçmek zorunda olsaydım, ki bu lanet işi yapmaktan nefret ediyorum çünkü geçen sene bizi (Warriors’ı) gördüğünüz üzere ne olacağını asla kestiremiyorsunuz, Clippers – Bucks Finali derdim. Şampiyonluk içinse Clippers’ı seçeceğim,” ifadelerini kullandı.

Neden Los Angeles Clippers’ı şampiyonluk favorisi olarak gördüğünü de açıklayan Durant: “Kadro derinlikleri çok geniş. Uzun bir süredir tam kadro olarak birlikte oynayamadılar. Takımdaki yetenek tavanı inkar edilemez düzeyde. Kanatlarda* Paul George ve Kawhi Leonard varsa- kazanmanız için gereken şey tam olarak bu. Tartışmaya açık olsa da ligdeki en iyi üç ya da dört kanattan ikisi… Rotasyonları 11 oyuncu genişliğinde. Bir play-off maçında oyuna çekinmeden sürebileceğiniz 11 oyuncu. Hepsi de kazanmak istiyor.”

*Kanat (swingman, wing) = Hem 2 (SG) hem 3 (SF) numarada oynayabilen oyuncu.

Yazıyı bitirmeden ufak bir hatırlatma yapalım: Kevin Durant geçtiğimiz Temmuz ayında Clippers ile imzalayabilirdi, fakat tercihini Brooklyn Nets’ten yana kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz