LeBron James: “Lonzo Bazen İyi Olduğunu Unutuyor”

1803
Los Angeles Lakers
LeBron James Lonzo Bazen İyi Olduğunu Unutuyor

Los Angeles Lakers‘ın süperstar oyuncusu LeBron James, NBA‘de ikinci sezonunu geçiren Lonzo Ball ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

King James‘in Lonzo hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“Bence Zo bazen ne kadar iyi olduğunu fark etmiyor. Sahada yaptığı şeyler sonrasında eğer ne kadar iyi olduğunu fark ederse, bu onu çok dinamik bir oyuncu yapar ve biz daha da iyi oluruz. Son zamanlarda bunu yapıyor da. Agresifliğiyle.”

“Daha kariyerinde 82 maç bile yapmadı. Bu yüzden her maçın kendisi için öğretici bir nokta ve tecrübe olduğunu düşünüyorum. Bu daha da oldukça, başarılı olabilmemiz ve kendisinin daha iyiye gitmesi için neler yapacağını bilecek. Bunu görebiliyorum, ama bazen kendi başınıza bunu çözmek durumunda oluyorsunuz. Daha kariyerinde tam bir normal sezon geçirmedi.”

| YAZARIN YORUMU |

Açıkçası ben de LeBron ile aynı fikirdeyim. Hatta etrafımda basketbolla ilgilenen insanlara, Lonzo’nun babası sayesinde değil daha öncesindeki videolarıyla ünlü olmaya başladığı günlerde söylediğim bir söz vardı. O da şu;

“Bakın bu çocuk iyi bir point guard, yeteneğinin üzerine giderse bundan olur.” demiştim. Yanıldığımı da düşünmüyorum ve düşüncemin halen arkasındayım. “Lonzo çöp”çüler için bunu anlaması biraz zor olacak ama, Lonzo ve ekibi, yani Ingram ve Kuzma kafalarını tam anlamıyla basketbola verirlerse, nerede olduklarının farkına varabilirlerse ve Los Angeles’ın parıltılı hayatından çıkabilirlerse Lakers adına üçü de franchise player olabilir. Uzun yıllar sonra draft’tan seçilen o küçük ve havalı çocuklar günün birinde bu takımı tıpkı Curry-Klay-Green gibi sırtlayabilir. Ben böyle olacağına da inanıyorum açıkçası. İster gülün ister “uçmuş bu” deyin.

GSW’ın temel yapı taşı olan bu üç isim takıma geldiğinde hangimiz bu günlere gelebileceklerini düşündük? Eğer “abi ben düşündüm, üçünün aynı anda sahaya çıktığı ilk gün bunu gördüm” diyen varsa aşağıda sosyal medya hesaplarım var, yazsın bana. Tebriklerimi bizzat kendisine iletmek isterim. Ben şunu söyleyeyim; aklımın ucundan dahi geçmedi. “Curry; eh işte seviyesinde bir guard, tamam şutu var ama çelimsiz. Klay; sadece şut atıyor yahu bu çocuk. Green; bu kim abi nereden geldi kaçıncı sıra?” dedim. Dürüst oluyorum size, dedim. Ama neler oldu neler hep birlikte izledik, şahit olduk. Yeri geldi sevdiğimiz oyuncuya dönüştüler ve şampiyonluklarını kutladık.

Asıl meseleye dönecek olursak; Lonzo Ball’un bu ligde yeri var. Kendini geliştirdikçe yerini sağlamlaştırmaya da devam edecek. Şuan yanında onu gerçekten destekleyen ve yeteneklerine inanan bir isim var. Kendisinin de hayran olduğu bir isim. Karşı karşıya geldikleri ilk maçın sonunda “halen rüya gibi” diye bir paylaşım yaptığı fakat şuan takım arkadaşı olan bir isim var: LeBron James. Bu adamın bilgisinden, tecrübesinden, zekasından yani kısacası etinden ve sütünden yararlanmayan oyuncu net söylüyorum ahmaktır.

Lonzo, az önce net bir söylemde bulunduğum tayfanın üyelerinden biri olmayacak, eminim. Lakers için önemli ve bu lig için de gerekli bir point guard olacağına inancım sonsuz. Ingram ve Kuzma’nın da aynı seviyede kendini geliştirip, takımına yararlı birer oyuncu olacaklarını düşünüp bir de LeBron James faktörünü işin içine katarsak; Lakers’ın geleceği sizce de parlak değil mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here