Karşıyaka, Evinde Sakarya Engelini Rahat Geçti

171
BSL
Karşıyaka, Evinde Sakarya Engelini Rahat Geçti

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında 24 Kasım Cumartesi günü Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan maçta Adatıp Sakarya BŞB, Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. İki takımın karşılaşmasında gülen taraf 93-63’lük bir skorla Pınar Karşıyaka oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde maça ağırlığını koyarak başlayan taraf ev sahibi Pınar Karşıyaka oldu. Rakibini hataya zorlayarak bulduğu hızlı hücum sayılarının yanında pota altı ve orta mesafe isabetleriyle öne geçen ev sahibi ekip maça 16-7’lik bir seriyle başladı(04:58). Sakarya’nın Jean Salumu ile bir ara skora ortak olmasına rağmen ev sahibi ekip hızını kesmedi ve bulduğu faul atışı isabetlerinin de katkısıyla çeyreği 24-14 önde bitirdi.

İkinci çeyreğin başında da sahanın baskın tarafı ev sahibi yeşil-kırmızılı ekip oldu. İkinci çeyreğnaç saatinde 4 dakika geçerken Pınar Karşıyaka, dengeli skor dağılımı ile farkı 13’e yükseltti. Öte yandan Sakarya BŞB’nin ise çeyrek boyu üçlük yayının dışından zorlandığı çeyrek boyunca dikkat çekti. Bu çeyrekte Sakarya’dan Toney Douglas, bulduğu orta mesafe isabetler ile takımı adına öne çıkarken; Pınar Karşıyaka, özellikle çeyreğin son bölümünde hücum ribauntlarından bulunan ikinci şans sayıları ile skor avantajını kaybetmedi ve il yarı skorunu 49-28 olarak belirledi.

Maçın üçüncü çeyreğinde ilk dakikalarda Sakarya ekibi hasret kaldığı dış isabetlere nihayet kavuşarak farkı 20’nin altına çekmeyi başardı. Çeyreğin bitimine 03:53 kala 61-42’lik skorla gidilen Karşıayak molasının ardından Sakarya BŞB sahanın her iki tarafında da aktifliğini artırarak çeyreğin son bölümünde farkı Junior Etou’nun ve Alan Herndon’un sayılarıyla daha da azaltma çabasını gözle görülür hale getirdi fakat Sek Henry’nin Karşıyaka adına farkı 18 yapan serbest atış sayılarıyla son çeyreğe 67-49’luk bir skorla girildi.

Son çeyrek başında Adatıp Sakarya BŞB, farkı kapatma arayışlarını sürdürürken Salumu ve Wilbekin’in sayılarına Karşıyaka cephesinde sayıları ve savunma sertlikleriyle karşılık veren Henry ve Marei, konuk ekibin bu girişimine engel oldu ve fark tekar 20’li sayılara(81-60) yükseldi(04:09). Maçın son 3 dakikasında iki takımın da yaptığı değişiklikler ile maç rolanti temposuna inerken maç da 30 fark ile Karşıyaka lehine sona erdi.(93-63)

Pınar Karşıyaka, bu galibiyetiyle playoff potasındaki yerini korumuş oldu. İki taraftan öne çıkan performanslar ise Pınar Karşıyaka cephesinde; Marei 27, İlkan 14, Walker 11, Henry 13. Adatıp Sakarya BŞB’de ise Salumu 21, Douglas 13, Herndon ise 13 sayı kaydetti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here