Kyle Weems TOFAŞ Yolunda!

441
Kyle Weems
Kyle Weems TOFAŞ Yolunda!

Geçtiğimiz sezon koç Orhun Ene önderliğinde sergiledikleri performansla taraflı-tarafsız herkesin saygısı kazanan ve Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde finale kadar yükselen Bursa ekibi TOFAŞ, yeni sezon için ilk hamlesini yapmak üzere.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bursa ekibinin 2016/2017 sezonunda Beşiktaş Sompo Japan formasıyla ligimize ayak basan Kyle Weems ile ilgilendiği ve anlaşmaya çok yakın olduğu söyleniyor. Beşiktaş ile 2 yıl geçiren Kyle Weems, kariyeri boyunca ağırlıklı olarak 3 numara oynasa da koç Ufuk Sarıca onu sık sık 4 numarada deneyerek daha kompleks bir oyuncu haline getirdi. Geldiği ilk sene Beşiktaş Sompo Japan ile ligimizde final gören Weems için geçtiğimiz sezon ise hem takımı, hem de kendisi açısından kısmen hayal kırıklığı ile neticelendi. Earl Clark’ın sezona sakat başlamasından dolayı daha sık şans bulan Weems, bu şansı oldukça iyi değerlendirdi ancak kişisel performansı takım başarısını sağlayamadı. Geçtiğimiz sene normal sezonda tüm maçlarda ter döken Kyle Weems, maç başı 26.3 dakikada 8.83 sayı, 3.30 ribaund ve 1.37 asist ortalamaları tutturdu. Birleşik Amerikalı oyuncu bunun yanında yayın gerisinden %36 ile isabet buldu. Geçtiğimiz 2 senede koç Ufuk Sarıca ile birlikte iyi bir gelişim gösteren Weems’in handikapı ise zaman zaman oyundan kopabilmesi. TOFAŞ’la anlaştığı takdirde Orhun Ene ile birlikte kendisine bir şeyler katmaya devam edecektir.

Geçtiğimiz sezonu harika bir şekilde geçiren TOFAŞ cephesinde ilk olarak iç transfere ağırlık verildi. Kadir Bayram kiralık olarak forma giydiği Gaziantep Basketbol’dan döndü. Barış Ermiş ile 2 yıllık yeni sözleşme imzalandı. Geçen senenin yıldızı Raymar Morgan ise takımdan ayrıldı, Unicks Kazan’ın yolunu tuttu. Geçtiğimiz senenin bir diğer ismi Tony Crocker ise şuan için serbest oyuncu konumunda. Kyle Weems’in çok yönlü bir oyuncu olması ve oyunun her iki yönünde de savaşan, mücadele eden bir yapıya sahip olması dolayısıyla mantıklı bir hamle olduğunu söylemek zor değil. Aynı zamanda ligimizi de yakından tanıması diğer bir avantaj. Ancak dezavantajı ise ona düşecek rolün artması. Siyah beyazlı ekipte daha çok yan parça görevini yerine getiren Weems’in TOFAŞ’la anlaşması halinde rolünün artacağını söylersek yanılmış olmayız. Kendisinin bu role hazır olup olmadığı, bu role alışıp alışamayacağı merak konusu.

Bakalım ülkemizde basketbolun lokomotiflerinden biri olan TOFAŞ, geçtiğimiz sezon performansını devam ettirerek bunu bir “istikrar” haline getirebilecek mi? Eğer bu soruya “Evet” yanıtını vermek istiyorlarsa doğru transfer hamleleri yapmak zorundalar.

Enes İhsan Çelik

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here