Kyle Korver’a Talip Var!

740
Cleveland Cavaliers
Kyle Korver'a Talip Var!

Cleveland Cavaliers’de yaprak dökümü başlıyor mu? LeBron James’in ardından Kyle Korver için de ayrılık vakti gelmiş gibi duruyor. Kyle Korver ile ilgilenen takımlar ise Philadelphia 76ers, Boston Celtics ve Toronto Raptors.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

LeBron James’in takımdan ayrılmasının ardından yeniden yapılanmaya gidecek olan Cleveland 38 yaşındaki Kyle Korver ile yollarını ayırmayı planlıyor. Kyle Korver ile ilgili ise 2 problem mevcut. 1.’si Kyle Korver 38 yaşında ve savunmada ki eksiği herkes tarafından biliniyor. 2.’si ise Korver’in 7.5 MD’lık bir kontrata sahip olması.

Kyle Korver hakkındaki bu 2 probleme rağmen Doğu’nun iddialı takımları Philadelphia 76ers, Boston Celtics ve Toronto Raptors ise Kyle Korver ile ilgileniyor. Bunun en büyük sebebi de Kyle Korver’ın benchten gelerek takıma vereceği katkı. Özellikle dış şut konusunda bir çok takımın problemini çözebilecek kalibrede olan Korver geçen sezonu 9.2 sayı 1.2 asist 2.3 ribaund ile tamamlarken %43.6 üç sayı yüzdes ile bu konuda ne kadar iyi olduğunu kanıtladı.

Onunla ilgilenen takımların özellikle playoff döneminde yaşadıkları dış şut problemi düşünülürse Korver bu takımlar için gerçekten iyi bir transfer olur.

Kyle Korver’ın takası konusundaki bir problem daha var. Problemin kaynağı ise Cleveland Cavaliers. Bazı haberlere göre Cavs yeniden yapılanma için Korver karşılığında birinci tur draft hakkı istiyor ve bu istekde takımların Korver’dan uzak durmasına sebep oluyor. Açıkçası 38 yaşındaki bir basketbolcuya karşılık birinci tur draft hakkı istemek biraz hayalperestlik oluyor. Özellikle son senelerde draft haklarını verimli kullanan 76ers ve Celtics’in draft hakkı vermesi zor görünüyor.

Kyle Korver transferinin sonucunu bizlere zaman gösterecek. İlerleyen günlerde Korver’ı kesinlikle yollamaya karar verirlerse, Korver karşılığında ikinci tur draft hakkını kabul edip takasa onay verebilirler.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here