Ersan, Cedi’nin Performansı Hakkında Konuştu

5614
NBA
Ersan, Cedi'nin Performansı Hakkında Konuştu

NBA takımlarından Atlanta Hawks’ın yıldızı, temsilcimiz Ersan İlyasova, Eurohoops’a özel röportaj verdi.

NBA’de başarılı bir sezon geçiren Ersan, hakkında çıkan takas dedikoduları, Milli Takım kariyeri ve Cedi Osman’ın performansı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Takas Dedikoduları

Son iki yıldır ilk kez takas dönemini takım değiştirmeden geçtim. Bu benim için önemli çünkü bir sezon boyunca bir takımın parçası olmak istiyorum. Özellikle sezon ortasında takım değiştirdiğinizde sıfırdan başlamak ve yeni insanlara adapte olmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da çok zor oluyor.

Cedi’nin Performansı

Gerçekten harika. Onun büyüyüp basketbol oynamasını yakından izledim. Milli takımımızdaki genç yıldızlardan birisi. Çok iyi oynuyor. Bence çok iyi bir potansiyeli var. Cleveland Cavaliers gibi bir takımda olması, LeBron James başta olmak üzere tüm o veteranlarla oynaması gerçekten büyük bir şey. Onun için en önemli şey dakikalar alması, oynama süresi bulması ve katkı vermesi. Birkaç maç önce ilk beş çıkmaya da başladı. Bu çok büyük bir şey. Çok da iyi oynuyor. Onlarla birkaç gün önce oynadık. Gerçekten çok iyi oynamıştı. Her şey kendine güvende bitiyor. Eğer bu şekilde güvenli oynamaya devam ederse çok çok daha iyi olur.

Cedi çok yönlü bir oyuncu. Şut atabiliyor, savunma yapabiliyor. Onun yapması gereken şey kendisini bir savunmacı olarak adapte etmek olmalı. Çünkü koçlar savunma yapabilen kişilere bakıyor. Cavaliers‘a baktığınızda herkes sayı atabiliyor. Onun daha fazla süre alabilmesi için savunmasını geliştirmesi lazım.

Milli Takım Kararı

FIBA’yla olan olaylardan sonra birçok şey değişiyor, kurallar değişiyor. Arkadaşlarım sezon içerisinde gidip Avrupa Şampiyonası öncesi maçları oynamak zorunda. Bence eski kurallara dönülmesi gerek. Herkes daha rahattı. Sezon içerisinde milli takımın bir parçası olmamız imkansız. Ama yine de orada olmak istiyorsunuz. Çok zor. Umarım bizim için de bir şeyler ayarlayabilirler. Milli Takım çok önemli bir şey. Özellikle de Türkiye için.

İstanbul’daki turnuvaya gelemediğim için hayal kırıklığına uğradım. Ama bir sonraki turnuvada umarım ben de yer alırım. Milli takıma kapıları kapatmadım. Sadece bu yıl oynayamadım çünkü halletmem gereken birçok şey vardı. Milli Takımdan emekli olmadım. Umarım bir sonraki turnuvada oynayabilirim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz