Kolejler Oklahoma City’e Çalışacak

1434
Kolejler Oklahoma City'e Çalışacak

Oklahoma City yeniden Paul George takası ile girdiği yeniden yapılanma sürecine, Jerami Grant ve Russell Westbrook takası ile tam gaz devam etti. Öncelikleri 1. tur seçimleri olan Thunder istediği draft picklerini önce Clippers’tan, ardından Denver Nuggets ve Houston Rockets’tan bir bir alan Thunder kendi draft hakları da düşünüldüğünde, adeta kendisine kolejlerden hisse aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

2020-2026 yılları arasındaki 7 draft sınıfında şu anda 15 tane ilk tur seçim hakları var. Ayrıca bunların arasında daha üst sıradan seçim yapabilmek adına 4 tane değişim hakkı bulunuyor.

2021 Miami, 2021 Okc draftlarından istediğini Houston ile, 2023 Okc draft hakkını Clippers ile, 2025 Okc draft hakkını Clippers ya da Houston takaslayabilirler. Bu takımlar Oklahomadan yukarıda seçim yaptığı taktirde değiştirme draft sıralarını kendilerininki ile değiştiricekler.

Kendi draftlarının dışında;

  • 2020 Denver
  • 2021 Miami
  • 2022 Clippers
  • 2023 Miami
  • 2024 Clippers
  • 2024 Houston
  • 2026 Clippers
  • 2026 Houston

Draft haklarının hepsine sahip durumdalar ve bunların hepsini 6 gün içinde elde ettiler.

Ellerinde hâlâ Chris Paul, Steven Adams, Andre Roberson, Dennis Schröder, Danilo Gallinari gibi takas değeri yüksek sayılabilecek parçalar var ve bunları da 1st round pick’lere dönüştürdüklerini düşünürsek korkunç bir tablo ortaya çıkabilir. Her yıl ilk turdan 3-4 civarında oyuncu seçmek çok büyük lüks olacaktır. Draftların sırası hayli önemli olsa da en azından deneme hakları çoğaldı. Okc uzun vadeli bir kumar oynadı ve bu kumarın sonuçlarını 5 ila 10 sene sonraki Oklahoma’ya baktığımızda ancak görebileceğiz. İşi gücü bırakıp şimdiden scouting’e başlamak en mantıklı hareket olsa gerek zira draft en çok onlar için önem taşıyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here