Takasların Lakers’a Etkisi

1029
NBA Trade
Takasların Lakers'a Etkisi

Takas döneminin son gününü en hareketli geçiren takımlardan olan Lakers, gerçekleşen takaslarla bugünü ve geleceğini etkileyecek önemli hamleler yaptı. Takasların Lakers’a etkisini sizler için değerlendirdik.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Takasın son gününde Cleveland Cavaliers ve Los Angeles Lakers arasında beklenmedik bir takas gerçekleşti. Isaiah Thomas ve Channing Frye Lakers’a, Jordan Clarkson ve Larry Nance Jr. Cavaliers’a katıldı. Bu takasla beraber Lakers, rotasyonlarında önemli parçalar olan Clarkson ve Larry Nance’i kaybettiler. Clarkson bu sezon ortalama 23.7 dakika sahada kalıp 14.5 sayı, 3.3 asist ortalamaları ile oynarken Larry Nance Jr. 22 dakikada 8.6 sayı, 6.8 ribaund ortalamaları ile takıma olumlu katkı sağlıyordu. Yerine katılan Isaiah Thomas sakatlığının etkisiyle bu sezon gösterdiği kötü performansa rağmen kalitesi ortada bir oyuncu. Channing Frye’ın ise yaşı itibariyle baktığımız zaman çok süre almayacağı ve faydalı olamayacağı aşikar. Tüm bunlar ele alındığında bu takasın kağıt üstünde kaybedeninin Lakers olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat gerçekleşen bu takas, bu sezon özelinde değerlendirilecek bir takas değil. Bu sezon için play-off potasından uzak kalan, kadrosunda büyük potansiyeli bulunan Ingram ve Lonzo Ball gibi oyuncuları bulunan Lakers, bu hamle ile yaz dönemi için büyük bir “yatırım” yaptı. Jordan Clarkson’ın kalan 3 yıl için 37.5 milyon dolarlık anlaşmasından kurtuldular. Brook Lopez’in de sene sonu kontratının bitmesiyle 22.5 milyon dolarlık yer açılacak. Ayrıca takas yolu ile kadrolarına kattıkları Thomas ve Channing Frye’ın kontratlarıda sene sonu sona eriyor. Bütün bu etkenler göz önüne alındığında Lakers’ın hedefi ortaya çıkıyor: yaz aylarında aktif olup, genç yeteneklerin yanına süperstarlar eklemek. Bu doğrultuda kapılarını çalacakları ilk isim kuşkusuz LeBron James olacaktır. Kobe Bryant’ın bıraktığı yerden LeBron James’i devam etmesi, genç yıldızların yanında şampiyonluk mücadelesi vereceği düşüncesi bile bizleri heyecanlandırıyor.

Los Angeles Lakers’ın bu hamlesi, play-off potasından uzak kaldıkları ve “hedef” olmayan sezonda, bu açıdan değerlendirdiğimiz zaman oldukça yerinde bir hamle gibi duruyor. Üstelik Lakers taraftarlarını sevindiren bir diğer haber ise, açtıkları cap boşluğunun 2 süperstarı kadroya katacak seviyede olması! GM’i efsane isim Magic Johnson olan Brandon Ingram ve Lonzo Ball’lu Los Angeles Lakers, 2 süperstara bile yetebilecek cap boşluğu ve serbest kalan LeBron James, Paul George ve Demarcus Cousins gibi süperstarlar. Bayanlar baylar, tehlikenin farkında mısınız?

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here