Knicks Carmelo’nun Peşinde, Melo’nun Aklı Başka Yerde

1190
knicks-carmelonun-pesinde-melonun-akli-baska-yerde

New York Knicks’ten ayrılışının akabininde gittiği takımlarda adaptasyon sorunları yaşayan Carmelo Anthony, bu süreçte Oklahoma City Thunder ve Houston Rockets ile birer senelik maceralara atılsa da kalıcılık sağlayamadı. Skor katkısı vermesine karşın bunu yaparken iki takımda da %40 saha içi isabet yüzdesinde kalması hanesine yazılan en büyük eksi. Serbest atış çizgisinde kariyeri boyunca %76.7’den aşağı düşmeyen Carmelo’nun Rockets’ta %68.2 ile serbest atış atması, düşüşteki şut grafiğini özetler nitelikte.

Neyse ki bu seneki durağı Portland Trail Blazers’da bir nebze olsun kendini bataklıktan çekmeyi başaran Carmelo Anthony yeni evini bulduğunu iddia ediyor. The Athletic‘e verdiği röportajda veteran oyuncu:

“(NBA’deki geleceğine dair) Portland’da olması için dua ediyorum. Dürüst olmak gerekirse, Tanrı’ya şükürler olsun ki Portland’da kendime yeni bir ev buldum. Takımdaki çocuklarla kaynaştım, onlar da benimle. Kariyerimin bu noktasında benim için en iyi senaryonun burada kalmak olduğunu düşünüyorum. Özellikle özüme sadık kalarak işimi yapıp yaşadıklarımdan sonra umuyorum ki bu takımı bir arada tutmak için bir şansımız olur, sakat oyuncularımız iyileşir ve seneye tekrar bu yola çıkarız. Rahat hissettiğin ve olduğun kişi olarak kalmana müsaade eden bir durumla karşılaştığında, o durumu bozmak istemiyorsun. Yolunda giden bir şeyler varken yeni şeyler denemeye gerek yok,” ifadelerini kullandı.

Ancak Carmelo Anthony’in bir numaralı taliplisi Trail Blazers değil. New York Post muhabiri Marc Berman’a göre Mart ayı başında New York Knicks’in sahipliğini devralan Leon Rose, göreve geldiği ilk andan itibaren Melo’yu efsaneleştiği kente geri getirme niyetindeydi.

Üstelik Rose ve Carmelo ortak maziye sahipler. Leon Rose, yetenek ve spor ajansı Creative Artists Agency’nin sahibi. Carmelo Anthony ise eskiden bu ajansın bir numaralı müşterisiydi.

New York Knicks eski yıldızının aklını çelebilecek mi? Portland Trail Blazers yönetimi Carmelo’yu bir sene daha kadroda tutmak isteyecek mi? Bu soruların yanıtlarını önümüzdeki Free Agency döneminde hep birlikte göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz