KG’den Butler’a Sert Ayar: “Sevmediysen Çeker Gidersin”

3442

Minnesota Timberwolves efsanesi Kevin Garnett, Jimmy Butler ve uzun süredir çevresinde gelişen olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

KG, takımda yaşanan ve bu sayede T-Wolves’un medyanın göz bebeği olmasını sağlayan olaylara kendince yorum getirdi. The Athletic’ten Jon Krawczynski’ye telefon aracılığıyla görüşlerini bildiren The Big Ticket’ın açıklamaları şu şekilde;

“Benim de dönem dönem delirmediğimi mi zannediyorsunuz? Dostum, kendimi Tazmanya canavarı gibi hissediyordum. 

Kevin McHale ve Flip Saunders’a çok söverdim. Ama hepsi motive olmak içindi. Bulls’a karşı çok efsanevi bir maç oynamıştık. İşte o maçtan sonra seviye benim istediğim çıtaya çıktı.”

Butler’ın antrenmanda sergilediği davranış ve gelişen olaylarla ilgili de konuşan KG sözlerine şu şekilde devam etti;

“Olayın en saçma yönlerinden biri de o salonda yaşanan şeylerin ortalığa yayılması. Antrenmanda ne yaşanıyorsa hepsi o dört duvarın içerisinde kalmalıdır. Bireylerin arasında yaşanan gerginlikler, kavgalar, sataşmalar veya sevinçler, hepsi her zaman özeldir ve antrenman salonunda kalması gereken şeylerdir. En ufak bir şey bile bu şekilde kamuoyuna yansıtılmamalı.”

Jimmy Butler’ın uzun süredir takımdan ayrılmak istemesiyle ilgili sorulan soruya KG’nin cevabı çok net oldu. İşte o cümleler;

“Asla GM’e gidip takasımı istemedim, bunu düşünmedim bile. Çünkü bir tek şeyi düşünüyordum, ‘burası benim evim’ diyordum. Bu evi ben inşa ettim, sevmediysen arkanı dönüp çeker gidersin.”

YAZARIN YORUMU

Jimmy Butler olayının gerçeklik payı nereye dayanıyor? Herkesin söylediği farklı farklı şeyler var. “KAT ile antrenmanda kavga etti”, “Jimmy sevgilisini KAT ile yakaladı”, “KAT’in sevgilisi Jimmy ile basıldı” ve daha niceleri. Bunların üzerinde bir de Coach Tom’un “Butler giderse ben de giderim” resti eklendi.

Hepsinden önce bu NBA oyuncularının birbirlerinin sevgilisinden/karısından ne istediğini anlamış değilim. Bu kadar mı karakter yoksunu ve large insanlarsınız be kardeşim? Hayır yani asıl anlamadığım mevzu şu; tamam kadın gaflete düşüp sana yanaşmış olabilir, sen itemiyor musun? Instagram DM’inde tonla güzel kızın sana yazıldığı hatta senden başka şeyler istediği mesajlar mevcuttur. Onlardan biriyle konuşmaya çalışsana? Neyse magazinel konulardan çok haz etmediğim için “2018-19 T-Wolves ve Butler giderse” üzerine bir şeyler söyleyeceğim.

Jimmy önemli bir oyuncu. Bulls’ta gösterdiği muhteşem performanslar sayesinde süperstar değil de star seviyesine gelip, insanların kendisi hakkında daha fazla konuşmasını sağlayan bir oyuncu. Ama böyle değil abi, bu şekilde olamaz. Bulls’taki performanslarının çoğu gözümün önünde. T-Wolves’a geldiği ilk gün arkadaşlarıma “bak bu kadro tutarsa Batı’da yeni bir güneş doğar” demiştim. Elbette oyuncuların karakterlerini tam olarak bilemediğimden yanılmışım. Minnesota KG sayesinde çok sevilen, taraflı tarafsız herkesin sempatiyle baktığı bir takım. KG’nin 2015’teki geri dönüşüyle bu sempati daha da arttı. Hatta onunla birlikte mükemmel bir dansçı olan sadık taraftar Jiggly Boy bile yeniden hayatımıza girmişti.

Butler nereye gider bilemiyorum ama gittiği yerde de 6 ay sonra böyle davranacaksa durum vahim. Şahsi düşüncem Clippers’ın onun için iyi bir durak olabileceği. Miami Heat temasları çok yakındı fakat Coach Tom’un ekstra istekleri sebebiyle anlaşmanın iptal olduğu söylendi. Onun için güzel şeylerin olmasını diliyorum çünkü hayat hikayesiyle beni gerçekten kendine hayran bırakan bir isim. Kızsam da seviyorum çünkü Drake’in dediği “Started From the Bottom, now we’re here” mottosunun temsilcilerinden.

2018-19 T-Wolves inanın bana Jimmy Butler olmadan da olur. Wiggins, KAT, Tyus Jones ve Nunnally enerjileriyle; Rose, Deng, Taj Gibson, Tolliver ve Jeff Teague tecrübeleriyle bu takıma gereken katkıyı vereceklerdir diye düşünüyorum. Ayrıca söylemek isterim ki; Derrick Rose’un ilk beş başlaması konusunda ben de KG ile aynı fikirdeyim. Bu durum T-Wolves’un kesinlikle yararına olacaktır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikNBA’de Yeni Sezon Başlıyor
Sonraki İçerikKabus Sona Eriyor Mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here