Kabus Sona Eriyor Mu?

2776

Her şey 4 sene önce Boston Celtics ile yapılan takas ile başladı.

Anadolu Efes Stüdyo

Boston Celtics Kevin Garnett, Paul Pierce ve Jason Terry’i gönderdiği takasta Brooklyn Nets’in adeta geleceğini çaldı. 2014, 2016, 2018 NBA draftı ilk tur draft haklarını alan Boston karşılığında ise kariyerlerinin sonuna gelmiş oyuncuları gönderdi ve NBA tarihinin en kötü takaslarından birinde kazanan taraf olmayı başardı.

Geçirilen felaket senelerden sonra ise tünelin ucunda ışık görülmeye başladı. Takımın başına Sean Marks geçtikten sonra enkazı iyi yönetti. Free agent oyuncular ve takımların göndermeye çalıştığı potansiyeline ulaşamamış oyuncularla ilgilendi. Ayrıca rakiplerin salary cap sebebiyle elden çıkarmaya çalıştığı oyuncuları kadroya katarken karşılığında draft hakları almayı da başardı. Unutmamak gerek ki Brooklyn Nets uzun zamandır ön sıralardan seçim yapamadı. Sean Marks’ın draft konusunda nasıl bir iş çıkaracağı ise merak konusu.

Takımın yöneticilik kısmında çıkıp parkeye dönmek gerekirse bizleri Coach Kenny Atkinson karşılıyor. Gerçekten çok modern bir oyun oynatmaya çalışan Kenny Atkinson takım ile birlikte büyüyüp adından sıkça söz ettirebilir.Geçtiğimiz sezon takımın çok daha fazla üç sayılık oyun denemesi de bunun göstergesi. Oyun mentalitesi her ne kadar iyi olsada eldeki kadro ile de doğru orantılı bir basketbol oynuyorsunuz. Oyunca kalitesinin düşük olması ise en büyük problem.

Oyunculardan bahsederken gelişen oyuncuları gözardı etmemek lazım. D’angelo Russel Lakers tarafından istenmedikten sonra Brooklyn’e katıldı ve takımda iyi bir performans gösterdi. Onun için bu sene çok önemli. Spencer Dinwiddie kariyerinde büyük bir sıçrama yaşadı ve ilk 5 için iddialı bir konuma geldi. 20 yaşındaki Jarrett Allen’de önemli bir gelişim gösterdi ve takımın geleceğinde bir parça olacabileceğini herkese gösterdi.

Brooklyn Nets’i bazı konularda övsek de büyük sorunlar olduğu da bir gerçek. Büyük bir savaşa girebilecek donanımlı oyunculara sahip değiller. Nets için birkaç seneye daha ihtiyaç var ama bu sezon son sıradan playoff yaparlarsa kimse şaşırmasın.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here