”Kazandıktan Sonra Herkesin Alışkın Olduğu Yumruklarımı Kaldırmadım Çünkü…”

663
''Kazandıktan Sonra Herkesin Alışkın Olduğu Yumruklarımı Kaldırmadım Çünkü...''

Anadolu Efes’le çok başarılı bir sezon geçirerek Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa uzanan koç Ergin Ataman gündemi değerlendirdi.

Tecrübeli çalıştırıcı Fenerbahçe ile geçen final serisinden, Shane Larkin’in performansından ve Furkan Korkmaz’ın takıma gelip gelmeyeceği konusunda önemli açıklamalar yaptı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İşte Ergin Ataman’ın açıklamalarından önemli satır başları:

“7. maçtan önce, Fenerbahçe seyircisinin salona gelemeyeceği açıklandı. Sonra maç günü ceza ertelendi. Daha önce ceza aldığımda bir savunma hazırladım. 1 ay cevap alamadım. İkinci saat içinde toplanan Tahkim Kurulu, Fenerbahçe’nin cezasını erteledi.”

”Bu yaşanan olaylardan sonra çok sinirlendim.Beni bu ortamdan koruması gereken iki kurum; hukuksal kurum diğeri de federasyonlar ve disiplin kurulları. Bu kalkanın da üstümden kalktığını hissettim o anda. Eğer ben maçta normal antrenörlüğümü yapsam maçın beşinci dakikasında atılabilirdim. Bu yüzden maçı oturarak izledim. Maça o kadar iyi başladık ve devam ettirdik ki açıkçası ayağa bile kalkmama gerek kalmadı.”

”Kazandıktan sonra herkesin alışkın olduğu yumruklarımı kaldırmadım çünkü hiç kimse beni korumadı bu dönemde. Ben de gittim soyunma odasında kendim sevindim ve oğlumu yanıma aldım. Onunla birlikte ilk 10 dakikayı yaşayıp, sakinleşip kupa törenine çıktım.

”Obradovic’le seri boyunca çok iyi bir ilişkimiz oldu. Soyunma odasına giderken ilk onunla kucaklaştım ve gayet medeni bir şekilde de salondan ayrıldım.”

”Shane Larkin’e hep inandık, bütün bir sezon boyunca. Hep ona destek olmaya çalıştık ve bu noktaya geleceğini biliyorduk. Bu tarz oyuncular sezon başında sorunlar yaşayınca ayrılıkla sonuçlanır ama biz kulüp olarak Larkin’i kazanmak için büyük çaba sarf ettik ve muhteşem bir performans ortaya koydu.”

”Shane Larkin, Avrupa’da oynarsa Anadolu Efes’te kalacak ve hiçbir yere gitmeyecek. Maddi olarak hiç sıkıntımız yok ama tek sıkıntımız Larkin’in idealleri. NBA’de önemli bir oyun kurucu olmak istiyor ve NBA’den 25-30 dakika oynayabileceği bir takım olursa o zaman Larkin gider ve yeni bir Larkin ararız. Temmuz ayının sonunda kesin durum belli olacak.”

”Euroleague’de her maçta 15-16 bin taraftar bize destek oldu yeniden Anadolu Efes ruhunu geri getirdik. O Efes taraftarının da çoğunluğu da Galatasaray veya Beşiktaş taraftarı. Fenerbahçe taraftarı olan da var ama çoğunluğu kendi takımını destekliyor.”

”Lig maçlarında doğal olarak taraftar sayımız 5-6 bine düşüyor. Şu da bir gerçek Galatasaray taraftarlarıyla çok güzel anılarımız oldu ve bunlar ben ayrıldıktan sonra da devam etti, bir gönül bağımız var. Onun için tabii ki böylesine zor bir süreçte benim de o salonu doldurmak için tek bir seçeneğim vardı o da Galatasaray taraftarı.”

“Furkan’ın Avrupa’ya gelme ihtimali var. Dönerse bizde oynamasını isteriz. Çok beğendiğim bir oyuncu. Ancak çok yüksek bütçe ayıramayız.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here