Analiz | EuroBasket Women

144
Analiz | EuroBasket Women
Analiz | EuroBasket Women

Grup aşamaları başlamak üzere olan EuroBasket Women’ı masaya oturtma zamanı geldi.

Hedef: 2020 Tokyo Olimpiyatları

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

2005’ten beri her turnuvada yer alan milli takımda amaç, ilk beş başarısı yakalayıp üst üste üçüncü kez olimpiyatlara katılmak.

Yenilenen kadrosuyla milli takımın turnuvadaki şansı nedir?

2005’ten bu yana hiçbir turnuvayı kaçırmayan milli takımda Nevriye YILMAZ ve Birsel VARDARLI DEMİRMEN gibi takımın iki önemli oyuncusu bu turnuvada yer almıyor. Buna karşın genç oyuncularımız ne yapmaları gerektiğinin bilincindeler, birçoğu zaten bir önceki turnuvadan tecrübe kazanmış durumda.

Türkiye’nin turnuvadaki şansı hakkında konuşacak olursak; öncelikli amacımız yarı final oynayıp ilk beşi garantileyerek 2020 olimpiyat oyunlarına katılmak. Bu çok da zor görünmüyor. Grubumuzda bulunan Macaristan ve Slovenya‘nın hem oyuncu kalitesi hem de tecrübe konusunda çok da zorlayıcı rakipler olduğu söylenemez. İtalya’ ya gelecek olursak Zandalasini gibi yetenekli oyuncuları var fakat son yıllarda onlarla birçok kez karşılaştık ve onları çok iyi tanıyoruz. Gruptaki tüm maçlardan namağlup ayrılarak işleri kendi adımıza kolaylaştırabiliriz.

Hazırlık maçlarında, favori görülen Fransa’yı mağlup etmeyi başardık. Sırbistan’a ise ilk maçta 80-46 gibi yüksek farklı bir skorla kaybederken oynanan ikinci hazırlık maçında bu farkı sadece dörde indirerek 75-71’lik skorla sahadan mağlup ayrıldık. Rakiplerini hazırlık turnuvası kapsamında çözmeyi başaran milli takımımız turnuvada çok daha iyi performanslar ortaya koyacak gibi duruyor. Her zaman Pota’nın Perileri’nin destekçisiyiz..

Grup maçları:

27 Haziran Perşembe
Türkiye-İtalya 19.30
28 Haziran Cuma
Türkiye-Slovenya 17.00
30 Haziran Pazar
Türkiye-Macaristan 17.00

Fatma Nur BULUT

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here