Furkan Korkmaz: “Favori oyuncum Kawhi Leonard”

2014
Furkan Korkmaz Favori oyuncum Kawhi Leonard
Furkan Korkmaz Favori oyuncum Kawhi Leonard

NBA’de forma giyen temsilcimiz Furkan Korkmaz, Ben Fero ile Cankut Öztürk’ün Youtube kanalına konuk oldu.

Furkan, muhtemelen daha önce duymadığınız, merak edilen pek çok şeyi anlattı. İşte o videodan öne çıkan demeçler…

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Tamamen %100 sağlıklıyım. Antrenmanlarım devam ediyor. Aylardır çalışıyorum ve kendimi hazır hissediyorum.

NBA’e gittiğimde 75 kiloydum. Şuan 98 kiloyum. Bu kısa sürede çok büyük bir başarı bana göre. Hedefim 102-103 kilo olup yağ oranımı %10 civarından %6-7’ye düşürmek.

NBA’e gittiğimde 19 yaşındaydım. İlk 3 gün antrenmanlarda isabet bulamadım. Çok zorlu bir süreçti. Kulübün sürekli yemek servisi vardı. Onun dışında nerede ne yenir bilmiyordum. Ancak zamanla alıştım ve daha çok keyif almaya başladım.

Philadelphia ile artık pek bir bağlantım kalmadı. Önümüzdeki sene başka bir takım olacak ama 2 sene çok keyifli geçti, çok büyük isimlerle oynadım. Çok iyi tecrübe oldu bana.

Jimmy Butler takıma gelir gelmez bana ağabeylik yapmaya başladı. Youtube kanalına video çekmek için geçen yaz habersiz Türkiye’ye gelmiş. Samimi biri. Herkesle muhabbet ediyordu. Açıkcası düşündüğümden daha farklı bir karakter. Antrenmanlarda sık sık 1v1 oynardık. Bana çok şey öğretti. bu öğrendiklerimi artık Dünya Kupası’nda gösterme zamanım geldi.

Harden’ı durdurması gerçekten çok zor. Jimmy Butler’ı da öyle…

Çaylak şakalarında çok ağır bir duruma rastlamadım. Ben sadece deplasman yolculuklarında uçağa giderken poker chiplerini taşıyordum.

Takım uçağında genelde kart oyunları falan oynanıyor. Deplasmana giderken 150 kişilik bir ekip oluyor. Hepimiz kulübün özel uçağıyla yolculuk ediyoruz.

Embiid’le FIFA oynuyorduk. Genelde Madrid’i alıyordu. Sıkı bir Madrid tutkunu. Bir ara PSG’ye sarmıştı. Butler da Neymar’la çok yakın arkadaş. Onunla Avrupa futbolunu konuşurduk. Avrupa futbolunu çok yakından takip ediyorlar.

Herifi (LeBron’u) izlerken gerçekten hayranlıkla izliyorsun. Onu gördüğüm zaman, ona karşı savunma yaptığım zaman çok şanslı hissediyordum kendimi. Farklı bir seviyede oynuyor yani bir kere çok rahat, çok büyük bir özgüvenle oynuyor.

Favori oyuncum Kawhi Leonard. Gerçekten çok temiz bir basketbol oynuyor yani hiç zorlamadan tam anlamıyla her şeyi yapabiliyor.”

Furkan Korkmaz’ın ilk senesinde yaşadığı zorlukları okumak için buraya tıklayın.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here