Karşıyaka Gençleriyle Kazandı

219

FIBA Europe Cup 6. hafta maçları kapsamında 21 Kasım Çarşamba günü saat 20:30’da iki Türk temsilcisi karşı karşıya geldi. İzmir ekibi Pınar Karşıyaka, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni evinde konuk etti. Karşılaşmayı 86-75 kazanan Pınar Karşıyaka, Donar Groniingen’in arkasından ikinciliğini kormuş oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk 5’ler:

Pınar Karşıyaka: Walker, Berke, Henry, Chatman, Marei

İstanbul Büyükşehir Belediye: Mehmet Yağmur, Holloway, Babic, Kulig, Semih

Karşılaşmada ilk bölüme Pınar Karşıyaka’nın bulduğu hızlı hücum basketleriyle başlanırken, bunların yanı sıra Karşıyaka’dan Marei ve İBBSK’den Semih’in karşılıklı pota altı basketleriyle ilk çeyreğin perdeleri açıldı. İlerleyen dakikalarda yapılan oyuncu değişikliklerinin etkisiyle tempo yükseldi ve her iki takımın başta ev sahibinden Henry ve konuk ekipten Holloway olmak üzere dış oyuncularının da skor yüküne omuz vermesinin sonucu olarak denge bozulmadı ve ilk çeyrek 18-18 sona erdi.

İkinci çeyreğin başlarında genç oyuncularına süre veren Pınar Karşıyaka, ribaundlardaki bariz üstünlüğüne rağmen savunmada bir adım zayıf kalarak çeyreğin bitimine 5 dakika kala 22-26 geriye düştü. Genel itibariyle farkın iki tarafın da lehine hareket etmediği çeyrekte ev sahibinin zaman zaman arkasına aldığı taraftar desteği ve Sek Henry’nin sayılarına rağmen Karşıyaka, ilk yarıda 12 sayı üreten Semih Erden’i pota altında yavaşlatamadı ve ilk yarı sonucu 31-35 olarak kayıtlara geçti.

Semih Erden’in 5 dakikada attığı 8 sayı ile pota altını domine etmeye kaldığı yerden devam ettiği üçüncü çeyrekte Karşıyaka, her ne kadar Walker ve Henry’nin dış isabetleri ile farkı azaltmaya çalışsa da İBBSK cephesi de Babic ve Kulig’in üçlükleri ile farkı kapatmaya çalışan ev sahibi rakibine skoru 52-56’da tutarak izin vermedi.(02:08) Çeyreğin son 2 dakikasında Karşıyaka’nın ritmini bularak farkı eritmesine Luka Babic’in sayıları engel olamadı ve son çeyreğe 59-59’luk eşitlikle girildi.

Maçın son çeyreğine Berk Uğurlu ve Berent Kavaklıoğlu’nun karşılıklı basket-faulleriyle girildi. Ardından takımın genç oyuncusu Berke Aygündüz’ün art arda üç tane üçlük atmasıyla taraftarını canlandırarak skor avantajını kendi tarafına çeken Pınar Karşıyaka(02:35), savunma kararlılığı ve tecrübeli oyuncularının hücuma verdiği enerji ile elde ettiği farkı korudu ve karşılaşmadan 86-75 galip ayrıldı.

Karşılaşmada öne çıkan performanslar:

Karşıyaka: Henry 22, Chatman 11, Berke 9, Walker 10.

İBBSK: Semih 20, Babic 17, Mehmet 10, Kulig 9.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here