Bu Sezon Ulaşılan En Yüksek Rakamlar

363

NBA’de yaklaşık bir ayı geride bırakıyoruz. Bu bir aylık süreçte bazı oyuncular kendinden beklenildiği gibi takımları sırtlarken, bazı isimler ise beklenilen-istenilen düzeyin altında kaldı. Bazı oyuncular ise buna örnek vermek gerekirse en başta Markelle Fultz yine(!) sınıfta kaldı.

Anadolu Efes Stüdyo
Anadolu Efes Stüdyo

Yazının girişinde dediğim gibi geride bıraktığımız bu bir aylık süreçte özellikle Kemba Walker, Klay Thompson gibi isimler ise ulaştıkları rakamlarla deyim yerindeyse ağzımızı açık bıraktı. Bu yazıda şu ana kadar oynanan tüm maçlarda ulaşılan en yüksek bireysel istatistikleri/rakamları sizinle paylaşacağım. Haydi yolculuğumuza başlayalım.

KEMBA WALKER – 60 SAYI

Charlotte Hornets’in yıldızı bu sezona çok çok iyi başladı. Her gün üstüne koyarak devam eden Kemba, geçtiğimiz günlerde oynanan Sixers maçında ise bambaşka bir boyuta çıktı. Kullandığı 34 şutta 21 isabet bulan Kemba, tamı tamına 60 sayı üreterek bu sezonki en yüksek rakama ulaşmayı başardı.

 

ANDRE DRUMMOND / HASSAN WHİTESİDE – 24 RİBAUND

Bu iki isme ribaund canavarı desek yeridir. Andre Drummond Miami Heat’e karşı oynanan maçta rakip takıma ribaund yüzü göstermedi ve listedeki bir diğer isim olan Hassan Whiteside’ı adeta yok sayarak 11 hücum olmak üzere toplam 24 ribaund alarak bu sezonun en yüksek rakamına ulaştı.

Miami Heat’in yıldızı Hassan Whiteside ise Sacramento Kings karşısında 5’i hücum olmak üzere toplam 24 ribaund aldı ve bu alanda Drummond’a eşlik etti.

 

TRAE YOUNG – 17 ASİST

Atlanta Hawks’ın başarılı çaylağı Trae Young her ne kadar doğuştan bir skorer olsa da bu sene içerisinde bizlere oyun görüşü ve pas konusunda da meziyetlerini gösterdi. Bu maçlardan en çok akılda kalanı ise LA Clippers maçıydı. O maçta tam 17 sayı pası veren Trae Young’ı şu ana kadar bu alanda geçebilen çıkmadı.

 

MİTCHELL ROBİNSON / HASSAN WHİTESİDE – 9 BLOK

Bu maçlarda rakip olduğunuzu düşününce içiniz biraz sıkılabilir. Bu iki kule, bu sezon bir maçta tam 9 blok vurarak bu alandaki liderliği paylaştı. New York Knicks forması giyen Robinson, Orlando maçında rakiplerine pota yüzü göstermedi desek yeridir.

Hassan Whiteside ise San Antonio Spurs maçında, potanın önüne barikat çekerek o maçta rakiplerine tam 9 blok vurmayı başardı.

 

KLAY THOMPSON – 14 ÜÇ SAYI İSABETİ

Klay Thompson ritim bulduğunda NBA’de durdurulması en zor isimlerin başında geliyor. Chicago Bulls maçında da bunun en bariz örneğini gördük desek yanlış olmaz. Normalde de leblebi gibi üçlük atan Klay, o gece başka bir şey yaptı ve rakip potaya tam 14 üçlük göndererek NBA rekorunu ele geçirmeyi başardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here