Derrick Rose Basketbolu Bırakıyor

1467
Derrick Rose
Derrick Rose Cleveland'dan ayrıldı.

ESPN’nin haberine göre NBA’de 2010/11 sezonunda tarihin en genç MVP’si unvanının sahibi Derrick Rose’un, şu sıralarda Cleveland’dan ayrılarak basketbolu bırakma kararı aldığı iddia edildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kariyeri boyunca yaşadığı ağır sakatlıklardan dolayı fiziksel ve mental açıdan tükenme noktasına gelen Rose, artık basketbol oynamak istemiyor.

29 yaşındaki Rose, Milwakuee Bucks maçında Greg Monroe’nun müdahalesiyle yerde kalmış ve ayak bileğindeki burkulma yüzünden yeni bir sayfa açtığı Cleveland’da sakatlık belasıyla yeniden karşılaşmıştı.

Yaklaşık olarak 3.5 haftadır sakatlığı nedeniyle takımdan uzak kalan Rose, psikolojik olarak adeta çöktü. Bu süre zarfında yakın çevresi dışında kimse ile görüşmezken, takımının katıldığı sosyal etkinlik ve projelerde de yer almadı.

2008’de birinci sıradan draft edilerek NBA’e ayak basan ve dönemin en büyük beklenti oluşturan oyun kurucularından olan Derrick Rose, Yılın Çaylağı ödülü ve üç kez NBA’de yılın en iyi 5’ine seçilmesinin yanı sıra Rose, 2011 yılında kazandığı MVP ödülü ile kariyerinde tavan yapmıştı. Ancak yıldız isim için erken gelen başarı sürekliliğini koruyamamış ve yaşadığı ağır diz sakatlığının ardından Chicago Bulls ile ulaştığı süperstar seviyesinin uzağında kalmıştı.

Derrick Rose’un takımdan ayrıldığı ile ilgili iddiaları doğrulayan Cavs’ın koçu Tyronn Lue konu ile ilgili olarak verdiği demeçte; ” Zor bir dönemden geçiyor. Bu kesinlikle kolay değil. Açıkçası Derrick Rose’un takıma dönmesini umuyorum. Bütün takım onun yanındayız. Ne zaman döner açıkçası bilmiyorum.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Koç Lue, Rose’un mantıklı bir karar vermesi için ona özel izin verdiklerini ve şu an Cleveland’da olmadığını söyledi.

MVP olduğu 2010/2011 sezonundan bu yana bir sezonda 66 maçın üzerine çıkamayan Rose, aynı sezondan bu yana sayı ortalamasını ise 25 bandına yaklaştıramadı.

Geçtiğimiz sezon zaman zaman New York Knicks yönetimi ile disiplinsiz davranışlarından dolayı karşı karşıya gelen yıldız basketbolcu geride bıraktığımız sezonu 18 sayı ve 4.4 ribaund ortalamaları ile tamamlamıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı
Paylaş
Önceki İçerikCSKA Moskova Doludizgin
Sonraki İçerikÖmer Aşık Geri Döndü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here