Furkan Korkmaz Ne Yapacak?

930
NBA
Furkan Korkmaz Ne Yapacak?

 

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Philadelphia Sixers yönetiminin kontrat opsiyonunu kullanmama kararı ve 2. Sezonunda beklediği süreleri alamayan Furkan korkmaz takaslanacağı iddiaları güçlenmeye başladı. İddialardan en kuvvetlisi ise Kyle Korver takası.

Cleveland’ın gençleşmeye yönünde adımlar atması bu takası kuvvetlendiren noktalardan biri. Gençlere yeterli süreleri vermediği için 7. Maçtan sonra koç Tyronn Lue’yu kovan Cleveland Cavaliers yönetimi bu konuda ne kadar ciddi olduğunu göstermişe benziyor.

Takımın geri kalanına bakacak olursak yaş ortalaması bir hayli yüksek olması ve bir noktada kontratların da kimsenin istemeyeceği yönde olması yönetimin elini kolunu bağlıyor. Takas senaryoları takımın daha çabuk gençleşmesi için en iyi ihtimal gibi gözüküyor.

Kyle Korver’ın da NBA’de ilk 4 sezonunu geçirdiği takımın Philadelphia Sixers olduğunu düşünürsek orada emekli olmak istemesinden daha doğal bir nokta gözükmüyor.

Bu takas senaryosunda ilk noktalardan biri Philadelphia’nın ne yapmak istediğidir. Koç Brett Brown cephesinde ise Jimmy Butler’ın gelmesi ile birlikte bir All star lidere sahip olan takımın tek eksik noktası kalıyor. Şutör.

Geçen sezon takımda olan Marco Belinelli ve Ersan İlyasova’nın yokluklarını her geçen maç daha fazla hisseden takımın acil bir şekilde şutöre ihtiyacı var. Bu noktada ise takımın sabrının kaldığını düşünenlerden değilim.

Dün geceki maçta 23 dakika sahada kalan Furkan 12 sayı 4 ribaunt 2 asistle ve %50 ile şut performansı ile oynayan Furkan korkmaz bir noktada Philadelphia yönetimin kafasını karıştırmışa benziyor.

Koç Brett Brown geçen sezon da olduğu gibi yılbaşı arasında bir takas ile bu eksiği kapatmayı düşünecektir. Bu süre zarfına kadar ise Furkan’nın performansı herkesin ilgisinde olacak. Kim bilir belki ilerleyen günlerde başka takas iddiaları gündeme gelecektir.

SAİT EMRE ŞENTÜRK

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here