Jeremy Evans: ”Mehmet Okur’u Sevmemek İçin Hiçbir Sebep Yok”

660

Darüşşafaka Tekfen Medya Günü’nde 2012 NBA Smaç Şampiyon’u Jeremy Evans sorularımıza yanıt verdi.

Anadolu Efes Stüdyo

Bir sene sonra tekrar Euroleague’desin heyacanlı mısın ve yeni maceraya hazır mısın?

Tabii çok heyecanlıyım. Bundan önceki sezonlar benim için biraz kısa sürmüştü ama şimdi hazırım.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takım güçleri ve bütçe olarak Avrupa’nın en iyi liglerinden bir tanesi.Sen ligimiz hakkında ne düşünüyorsun? Kişisel ve takım hedeflerin neler?

Lig çok zorlu geçecek. Birçok Türk takımını ve Türk oyuncuları tanıyorum ayrıca Amerika’dan bildiğim oyuncular da var. Her maç çok zorlu geçecek bu yüzden çok çalışmamız gerekiyor.

Uzun yıllar Utah’ta oynadın. Utah’ın tarihini iyi biliyorsun ve Playofflar’da da oynadın. Utah bu sene çok iyi oyunculara sahip sence bu sene tekrar Playoff yapabilirler mi?

Bu sene de Playoff yapacaklarına inanıyorum. Takım çok iyiye gidiyor ve oyuncular kendilerini çok geliştirdiler. Umarım daha da başarılı olurlar.

Mehmet Okur hakkındaki düşüncelerin neler? 

Çok iyi bir oyuncu olduğunu herkes biliyor ve Utah için de çok önemliydi. Onunla maalesef oynama fırsatı bulamadım ama çok fazla izledim ve her açıdan çok başarılı bir oyuncu olduğunu biliyorum. Taraftarlar da onu çok seviyor çünkü sevmemek için hiçbir sebep yok.

2012’de NBA Smaç Şampiyonu olmuştun. Senin birçok hareketini izleme fırsatı bulduk ve sadece smaç değil oyunun her alanında etkilisin. Peki senin en sevdiğin smacın hangisi?

İnstagram’da paylaştığım bir smacım var. Clippers’lı Ronny Turiaf’ın üzerinden vurduğum bir smaç var bunu söyleyebilirim.

Peki şuan en beğendiğin smaççı kim?

Blake Griffin ve  Deandre Jordan’ı söyleyebilirim. Tabii ki LeBron James’i de unutmam lazım. Ayrıca Andrew Wiggins’de beni bazen çok şaşırtıyor. Gençlerin böyle atletik olması hoşuma gidiyor.

Basketbola başlarken ki idolün kimdi?

Annem. Annem büyük bir basketbol hayranıydı ve hep basketbol izlerdik.

Son olarak,senin en sevdiğin oyun tarzı hangisi? Isolation mı? yoksa Takım oyunu mu?

Aslında benim için önemli olan topun potadan girmesi. Ama aralarında bir seçim yapacak olursam isolationı seçerim.

Berkay Filizoğlu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here