Lanet Devam Ediyor!

356

Çaylak bir oyuncu henüz sezona başlamadan sakatlanıyorsa herkesin aklına ilk önce Philadelphia 76ers gelir. Joel Embiid, Markelle Fultz, Furkan Korkmaz, Jahlil Okafor, Ben Simmons gibi henüz Nba’de forma giyemeden ciddi sakatlıklar yaşayan oyuncuların arasına Zhaire Smith’de katıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans

Zhaire Smith için 2018 NBA Draftı’nın en şanssız ismi dersek herhalde hata yapmış olmayız. Draftta 16. sıradan Phoenix Suns tarafından seçilen Z.Smith, Philadelphia 76ers’e takas olduktan sonra şanssızlıklar peşini bırakmadı.

Başta ayak tarak kemiği kırılan ve 9 Ağustos’da ameliyat olan Zhaire Smith için 6-8 haftalık bir iyileşme süreci belirlenmişti. Hatta kesin iyileşme istendiği için 6-8 haftaya ek olarak 2-3 haftalık bir süreç iyileşme süresine eklenmişti. Yani Smith’in Noel zamanında parkeye geri dönmesi bekleniyordu. Ama son gelen haberler pekte iç açıcı değil.

76ers tarafından yapılan açıklama da Zhaire Smith’in 2. kez ameliyat olduğu açıklandı. 76ers doktorlarından Daniel Medina’nın yaptığı açıklamada Zhaire Smith’in henüz belirlenemeyen bir besine karşı vücudunun gösterdiği alerjik reaksiyon nedeniyle acilen ameliyatın yapıldığı açıklandı.

Tüm bu olanlardan sonra Zhaire Smith NBA’ye nasıl geri döner bilinmez ama Philadelphia 76ers’in çaylak oyuncularının forma giyemeden sakatlanması laneti daha ne kadar sürecek merak konusu.

Zhaire Smith’i tanımayanlar için kim olduğuna bir bakış atalım.
Boyu: 1.93 m
Kilosu: 91 kg
Yaşı: 19 (4 Haziran 1999)
Uyruğu: Amerikan
Oynadığı Pozisyonlar: 2-3
Kolej: Texas Tech
Kolej İstatislikleri: 11.3 sayı, 5.0 ribaund, 1.8 asist

Zhaire Smith özellikle geçen sezon R.Covington’un kötü performansı ile ortaya çıkan yetersiz kısa rotasyonuna eklenen değerli bir parça oldu. Oyun tarzı olarak Avery Bradley’e benzetebileceğimiz oyuncu 76ers’in sıkıntılarına çözüm olabilir. Ama 1 sezon kaçıracağını düşünürsek gelecek sezon omuzlarında büyük bir yük olacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here