Jason Williams Abartılıyor mu

1233
Jason Williams Abartılıyor mu
Jason Williams Abartılıyor mu

Bir yazı serisi olarak bana göre overrated olan oyuncuları sırayla incelemeye ve neden overrated bulduğumu açıklamaya çalışacağım. Siz de elbette benim fikirlerime katılmayabilirsiniz bunu yorumlarda seviyeli bir biçimde nedeni ile yazarsanız sevinirim. Yazı serimin ilkini fazla uzatmadan aktarıyorum.

Jason Williams

Normalde Jason Williams’ı seven biriyim ama son 1-2 yılda özellikle NBA’de şu andaki oyuncuları kötüleme furyasından en çok faydalanan oyuncu olduğunu düşünüyorum. Nedeni ise bandwagonlara karşı tepki koymak için ‘’…. Daha dünkü bebe sizin gibiler …. Bilmez’’ diyerek karşıdaki insanın düşüncelerini aşalamak için kullanıldığını düşünüyorum.

Jason Williams hakkında yorumlarıma geçecek olursak çok istikrarsız bir o kadar umursamaz bir oyuncu idi Jason .Kariyerinin en iyi yılında yakaladığı rakamlar ise şöyle: 14.8 sayı, 8.0 asist, 3.0 ribaund. Evet pass first bir gard olarak görülen bir oyuncu, sayısından çok asist rakamı önemli ama Jason bu sezon ve kariyeri boyunca pass first bir oyuncu gibi oynamadı. Şöyle ki maç başına John Stockton’dan daha fazla şut kullanıyor. Bu karşılaştırmayı yapmamım sebebi ise hemen hemen aynı dönemde oynadılar yani oynanan basketbolun hızı hemen hemen aynıydı ve Stockton da pass first bir oyun kurucuydu (ve Stockton ondan daha önemli bir yıldız ve daha iyi bir şutördü).  Jason Williams’ın istikrarsız derken bunu bazı bilgilerle beslemenin daha iyi olacağını düşünüyorum. Jason şut yüzdesi kariyer ortalamasına bakacak olursak 39.8 fg ;çok top kullanıyor denilen Russell Westbrook’un ise kariyer ortalaması 42.5 fg. 2001 NBA Playofflarında assist/top kaybı oranı 1’in altında olan bir oyuncuydu aynı zamanda.

Jason oyunu dışında da asi ve umarsız bir kişilik söyle ki; Miami’de bir maç sonrası sorulan bir soruya, Miami basınından bi abimizin elinden kalemi çekip alarak tepki göstermişti. Bu hareketinden sonra da Miami basını külliyen düşman olmuştu J-will’e. Ertesi sezon iyi bir sezon geçirmek icin Miami’li gazetecilerden özür dilemek istemiş fakat becerememiş: “Baylar sizden özür dilemek istiyorum, size dağıtmak için bir kutu kalem almıştım ama getirmeyi unuttum.”

Bunlar dışında eroin bulundurmaktan dolayı NBA yönetiminden aldığı ceza(lar) ise göz ardı edilecek hususlar değil. Bence J-will Ty Lawson’un daha estetik hareketler yapanı ve alkol yerine uyuşturucu kullananı. He tabi bir de biraz daha açık renkli olması var.

Efe Can Bozkur

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here