Jason Thompson’dan Özel Açıklamalar

642
Jason Thompson
‘’Düşüncelerimiz ve dualarımız James ile’’

Fenerbahçe Doğuş’un ABD’li pivotu Jason Thompson THY Euroleague’in resmi internet sitesine takım arkadaşı Nunnally’nin sakatlığı, Obradovic ve İstanbul’a dair özel bir röportaj verdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Şuana kadar Euroleauge’de ki bütün takımlara karşı oynadım, buradaki rekabeti biraz daha iyi anladım, bu farklı. Çekişmeler kesinlikle üst seviyede. Benim için, ilk Avrupa tecrübesi olarak Euroleague’de oynamak farklı. Sisteme, farklı bir basketbola ve değişik kurallara alışmak zamanımı alıyor. Her şey zamanla daha iyi olacak, bunu görebiliyorum.

Maça çıktığımda takım arkadaşlarım bana yardımcı oluyor ama tekrar söylemek istediğim bir şey var, burada büyük bir rekabet var ve taraftarda çılgın. Taraftarımız inanılmaz ve bunu lehimize kulanmalıyız. Sezonun başında bile playoff atmosferinde olan birçok maçımız oldu. Bu tür atmosferlerde oynamak bir basketbol oyuncusu olarak heyecan verici.

Sekiz yıl NBA’de ve geçen sezon da Çin’deydim. CBA sadece beş ay sürerken; NBA ve EuroLeague 10 aylık bir çaba gerektirir. Burada takımla birlikte çok daha fazla şey yapıyorsunuz; yemekler, oteller ve benzeri gibi. Burada takımın bir aile gibi olduğunu görebilirsiniz. Biyolojik olarak bir ailenizin olmasına rağmen, basketbol sezonu sırasında takımdakiler sizin aileniz olur. Gerçek ailenizden çok takım arkadaşlarınızı görürsünüz. Maç başladığında her şey ilginçleşir, başta koçumuz ve takım arkadaşlarımın başarı için nekadar aç olduğunu görürsünüz. Bu yüzden verdikleri tüm bilgileri en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorum.

Takım arkadaşım James Nunnally’e geçen hafta olan şey gerçekten deneyimlemek istemeyeceğiniz bir şey. 10 yıldır oynuyorum ve benzer durumlarla karşılaştım. Aslında, üniversitede benzer bir durumla karşılaştım ve ona da onunla konuştuğumda her şeyin iyi olduğunu söyledim. Smaç basarken bende boynumun üzerine düştüm. Hatırlamıyorum fakat sanırım beni kokulu tuzlar veya böyle bir şeyle uyandırmak zorunda kaldılar. Hatırladığım tek şey devam edip edemeyeceğimi görmek için duş aldığım. Bana sorular soruyorlardı ve hepsini yanlış anladığımı söylediler. Açıkçası, bu talihsiz bir kazaydı. Her şeyin yolunda olduğuna sevindim. Sadece iyi ve oynayacak olabilmesi onun için bir nimettir. Düşüncelerimiz ve dualarımız onun için, umarım hızlı şekilde iyileşir. Bunun gibi şeyler talihsizliktir, ancak daha güçlü oyuncular olmaya ve hayatımızdaki bu olaylardan ders çıkarmayı öğreniyoruz.

Maçtan sonra James’in testler yapıldıktan sonra birkaç saat içinde eve gidebileceğini öğrendik. Onu birkaç saat sonra evinde gördüm. O benim gerçekten iyi bir arkadaşım, biz birbirimizi Sacramento zamanımdan beri biliyoruz, çünkü o California bölgesinden. Ekibe katıldığımdan beri birbirimize bağlıyız. Onu tekrar ayakta görmek mükemmel.

Fenerbahçe’de bir aile havasının olduğunu görebilirsiniz. Çünkü herkes ona yardım etmeye hazırdı. Geçen hafta sonu Türkiye’de oynadığımız karşı takımda bile “Get Well Soon”pankartları vardı. Bu muhteşem bir duygu. James ve Jan bu oyunda sakatlandı, bu yüzden düşüncelerimiz ve dualarımız onlarla. Diğer oyuncuların farklı rolleri var ve adım atmak zorundalar. Ve bu ekibi özel yapan şey ise: fırsatınız olduğu zaman yeteneklerinizin en iyisinde oynamak.

Ciddi bir şeyler yok ve ikisi de çok yakında takımımız için oynuyor olacak. Bana gore koçumuz maçlar için çok iyi hazırlanıyor, oyuncu değişimleri, eşleştirmeler ve bunun gibi şeyler. Sakatlanmalara karşı mı böyle yapıyor bilmiyorum ama birbirimize alışmamızı ve daha rahat oynamamızı sağlıyor. Hep aynı kişilerle oynadığınızda ve o zaman biri sakatlandığında her şey kötüleşir.

Antrenman ve maçlar arasında bir fark yok aslında. Bazıları sakatlanır fakat birileri öne çıkar ve o düğümü çözer. Bu hayatımızda da başımıza gelir ve o sıkıntıyı çözmek zorundasınızdır. Bütün Euroleague maçları önemlidir ve kazanmaya devam etmeliyiz.

İstanbul’un şehir olarak hak ettiği değeri gördüğünü sanmıyorum. Ziyaret etmek için birçok tarihi yer ve bir sürü iyi restoranlar var. Aynı zamanla ailenizle dinlenmek ve vakit geçirmek için de bir sürü yer var, özellikle Asya tarafında. Aynı zamanda birçok turist de var. İnsanlar buraya gelip farklı şeyler yapmak istiyor. Buraya gelmeden önce İstanbul’u pek bilmiyordum, fakat sezon sonunda çok şey öğreneceğim ve Amerika’daki insanlara ne kadar harika olduğunu ve İstanbul’a ne kadar gelmeleri gerektiğini söyleyebileceğim.

Şehrin ünlü et restoranı Nusret’e gittim. İki gece önce oradaydım ve Saltbae’in şimdi tüm dünyada restoranları var. Bazı maçları görmeye geldiğini ve geçen sezon Final Four’da da takıma destek verdiğini duydum. O her zaman bize iyi bakar-güzel yemekler ve güzel atmosfer sağlar. O da bu ailenin bir parçası.

Farklı pozisyonlarda oynayanlar takım içinde sorululuk üstlenmeli. Koç bizi her gün bu tür durumlar için hazırlar. Açıkçası, kolay olmayacak, fakat ritimimize girersek her şey kendiliğinden çözülecektir. Sezonun ikinci yarısı için hazırız. Gerçekten play-off’lara ve bundan sonrada Final Four’a doğru ilerlemek istiyoruz. Euroleague’in NBA’den en büyük farkı ise burada her maç çok önemli.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here