İzmir’de Karşıyaka Turnuvasında Ev Sahibi Şampiyon

195

6-8 Eylül tarihleri arasında Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Ekiplerinden Türk Telekom Basketbol ve Galatasaray Basket’in konuk olduğu ve  Pınar Karşıyaka’nın ev sahipliğiyle Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda düzenlenen Karşıyaka Turnuvasında gülen taraf ev sahibi oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Üç gün boyunca oynanan karşılaşmalar sonucu Pınar Karşıyaka turnuvayı iki galibiyetle birinci sırada tamamlarken, Galatasaray bir galibiyet ve bir mağlubiyetle ikinci, Türk Telekom ise oynadığı her iki maçta da gösterdiği iyi mücadeleye rağmen son saniyelerde mağlup olarak turnuvayı üçüncü sırada noktaladı.

Takımlar, lig öncesi hazırlık süreçlerine katkı sağlamak, maç temposu altında kondisyon ve uyum şartlarını göz önünde bulundurarak farklı rotasyon ve taktiksel denemeler yaparak kendilerini görmek amacıyla sahaya çıkarken bunun yanında üç takım da sezon içinde lig ve Avrupa kupalarında süre vermekte zorlandığı genç veya yerli oyuncularını da sahada görme fırsatı buldu.

Özellikle Pınar Karşıyaka cephesinde Berke Aygündüz, Arca Tülüoğlu, Görkem Doğan ve İnanç Hotamış; Galatasaray’da ise Hasan Emir Gökalp, Uğur Hortum ve Ayberk Olmaz gibi isimlerin süre alması dikkat çekerken taraftarın da takdirini topladı.

Karşılaşma sonuçları ise şu şekilde:

  1. Gün: Pınar Karşıyaka 92-91 Türk Telekom Basketbol

Birinci Çeyrek: Pınar Karşıyaka 25-20 Türk Telekom Basketbol

İkinci Çeyrek: Pınar Karşıyaka 47-43 Türk Telekom Basketbol

Üçüncü Çeyrek: Pınar Karşıyaka 71-65 Türk Telekom Basketbol

Maç Sonu: Pınar Karşıyaka 92-91 Türk Telekom Basketbol

Karşılaşmadan Notlar: Mücadelenin başından beri yakın seyreden maç üçüncü çeyrekte Berk Uğurlu ve Kameron Chatman’ın etkili oyunuyla çift hanelere çıkarken başkent ekibi savunması ve Slyven Landesberg’in dış şut isabetleri ile farkı kapatmasına rağmen heyecanlı bir maç sonu ile galip gelen taraf ev sahibi oldu.


  1. Gün: Türk Telekom 79-81 Galatasaray Basketbol

Birinci Çeyrek: Türk Telekom 18-15 Galatasaray Basketbol

İkinci Çeyrek: Türk Telekom 36-39 Galatasaray Basketbol

Üçüncü Çeyrek: Türk Telekom 63-61 Galatasaray Basketbol

Maç Sonu: Türk Telekom 79-81 Galatasaray Basketbol

Karşılaşmadan Notlar: Kontrollü başlayan maç ilk yarı boyunca bir çok kez galip gelen tarafın değişmesiyle devam ederken Galatasaray özellikle top kayıplarından buldukları hızlı hücum sayılarıyla ilk yarıyı önde tamamladı. Seyredenler için keyifli bir mücadeleye sahne olan ikinci yarıda ise çoğunlukla berabere ilerleyen maçın sonucunda galip gelen taraf sarı-kırmızılı ekip oldu.


  1. Gün: Pınar Karşıyaka 81-69 Galatasaray Basketbol

Birinci Çeyrek: Pınar Karşıyaka 20-17 Galatasaray Basketbol

İkinci Çeyrek: Pınar Karşıyaka 48-35 Galatasaray Basketbol

Üçüncü Çeyrek: Pınar Karşıyaka 65-55 Galatasaray Basketbol

Maç Sonu: Pınar Karşıyaka 81-69 Galatasaray Basketbol

Karşılaşmadan Notlar: Her iki takım açısından da bireysel yeteneklerin sergilenmesine sahne olan maçta ilk yarıyı sahada Assem Marei ve Berk Uğurlu ile etkili olan Pınar Karşıyaka 13 sayı önde tamamlarken ikinci yarıda maçı 20 sayıyla tamamlayan Zach Auguste’un mücadelesine rağmen karşılaşmayı galip bitirerek ev sahibi olduğu turnuvanın şampiyonu oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here