Iman Shumpert Takasını İstedi

444
Iman Shumpert Takasını İstedi
Iman Shumpert Takasını İstedi

Cleveland Cavaliers takımında yaprak dökümü devam ediyor. NBA takaslarında ve NBA transferlerinde hareketli günler geçiren Cleveland Cavaliers cephesinde Kyrie Irving’den sonra sıra Iman Shumpert’a geldi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Iman Shumpert, Cleveland Cavaliers yönetimine takaslanmak istediğini belirtti ve yönetimden de onay çıktı. Iman Shumpert, sezon ortasında Cavs yönetimine Houston Rockets veya Minnesota Timberwolves’a takas olmak istediğini bildirmiş ancak Cavs yönetimi iki takımla da anlaşamamıştı. Öte yandan, oyuncu kendi takas olmak istemese bile yönetim Shumpert’ı göndermeyi çoktan kafasına çoktan koymuştu.

27 yaşındaki Iman Shumpert, 2015 yılında Cleveland Cavaliers ile 4 yıl için 40 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştı. Bekleneni bir türlü veremeyen ve taraftarlar tarafından oynadığı basketbol nedeniyle sevilmeyen Iman Shumpert’ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Rotasyon da kullanılan ve gerekli katkıyı bir türlü veremeyen istikrarsız oyuncunun takımdan ayrılmasının ardından Cavs yönetimi şutör guard arayışlarına başlayacak.

Geçtiğimiz sezon Cleveland Cavaliers forması ile normal sezonda 76 maça çıkarken 7.5 sayı, 2.9 ribaund ve 1.4 asist ortalamaları ile tamamlarken; NBA Play Off’larında ise çıktığı 17 maçta 4.4 sayı, 2.8 ribaund ve 1.0 asist istatistikleriyle mücadele etti.

NBA takımlarından Minnesota Timberwolves veya Houston Rockets takımlarından biri Iman Shumpert’ın yeni durağı olabilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here