Howard Los Angeles’a Dönmenin Peşinde

2289
Dwight Howard'ın All-Time Lakers İlk 5'i

Son Los Angeles macerasından sonra kariyeri sürekli olarak düşüşte olan Dwight Howard geçtiğimiz günlerde Washington Wizards’tan Memphis Grizzlies’e takaslanmıştı. Yeni takımı Memphis’in de kendisini serbest bırakması beklenen oyuncu yeni takım arayışlarına geçmiş gibi görünüyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Superman lakaplı oyuncu eski gösterişli günlerinden hayli uzak. Piyasası da aynı oranda düşüşte olan Howard’ın kendisini yeniden kanıtlaması gerekecek. Geçtiğimiz günlerde rol oyuncusu olmayı kabul edebileceğini, eski egolarından uzak olduğunu açıklayan oyuncu gözüne bu açıklamalara ters bir şehir kestirmiş, Los Angeles…

Los Angeles Times’ın haberine göre Howard eski takımı Lakers ve şehrin diğer takımı Clippers’a göz kırpan açıklamalarda bulundu.

Los Angeles Lakers o zamanlar benim için doğru yer değildi. Ama uzun zamandır çok doğru şeyler yapıyorlar. Son 40 yıldır en çok taraftar ve şampiyonluk onlarda. Her yıl şampiyonluk kazanamazsınız ancak onlar geri döndü ve önümüzdeki sezon şampiyonluk için mücadele edecekler.

Gelecekte neler olacağını bilemeyiz tabi ama ben Los Angeles’ı çok seviyorum. Staples Center bu sezon coşacak. Ben oradayken de her zaman coşuyordu, atmosfer çılgıncaydı. Üstelik sadece Lakers için değil, Clippers için de öyle. Bence Clippers da yıllar süren sıkı çalışmasının karşılığını alıyor“.

Her iki takım da yeni bir yapılanma içinde ve önümüzdeki sezona kadro yapısı olarak hazır görünüyorlar. Ufak tefek eklemeleri tabi ki olacaktır ama önümüzdeki sezon için neredeyse her şey hazır. Durum böyleyken saha dışında da olumsuz bir imaja sahip olan Howard’ı takıma bedava olsa bile eklemek ne kadar mantıklı bir hareket tartışılır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here