Anthony Davis’ten Şaşırtan Takas İtirafı

4898
Anthony Davis: "Los Angeles'ta Bir Senem Var"

Los Angeles Lakers’ın büyük bir takas paketiyle kadrosuna kattığı Anthony Davis için geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenlendi. Davis basın toplantısında takımla ilgili düşüncelerini paylaşırken, takas süreciyle alakalı da şaşırtan bir itirafta bulundu.

Bu yaz transfer döneminin en hareketli takımlardan bir tanesi olan Los Angeles Lakers, sezon boyunca peşinden koştuğu ve transferi yılan hikayesine dönen All-Star yıldız Anthony Davis için bir basın toplantısı düzenledi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Kendisi dışında kadroya katılan DeMarcus Cousins, Danny Green ve diğer oyuncuları değerlendiren Davis, ”Kadromuza baktığımda kendimizi herkesin önüne koyuyorum. Yedi maçlık bir seride her takımı yenebileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Toplantıya katılan Lakers yöneticisi Rob Pelinka ise, ”Anthony Davis’e sonuna kadar güveniyoruz. O oyun içinde birçok şeyi yapabilir. Şut atabilir, oyun kurucu pozisyonundan pivot pozisyonuna kadar herkesi savunabilir ve topa yön verebilir. Onu ekibimize katabildiğimiz için gerçekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Anthony Davis ayrıca Los Angeles Lakers’a takas olduğu haberini de sosyal medyadan öğrendiğini söyledi. Bir akşam menajerinden telefon aldığını ancak bu çağrıyı açmadığını, daha sonra aradığında ise telefona telesekreterin bağlandığını dile getiren Davis aradan zaman geçtikten sonra  Instagram’a baktığında ise Los Angeles Lakers’a takaslandığıyla ilgili haberleri gördüğünü ve transferi bu şekilde öğrendiğini belirtti.

Bu sezonla birlikte NBA’de sekizinci sezonunu geçirecek olan 26 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz sezon 56 maçta forma giyerken 25.9 sayı, 12 ribaund ve 2.4 blok ortalamaları yakaladı. Anthony Davis aynı zamanda 3 kez yılın savunma takımına seçilirken, 3 kez de blok krallığı yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here