Houston Rockets Satılığa Çıktı

712
Houston Rockets Satılığa Çıktı
Houston Rockets Satılığa Çıktı

NBA’DE SÜRPRİZ HAMLE 

Yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kurmak için transfer döneminde önemli hamleler yapan, Clippers’ın süper yıldızı Chris Paul’ü Houston’a getiren ve takımın yıldızı James Harden ile sözleşme uzatan Houston Rockets’ın sahibi Leslie Alexander, Houston Rockets kulübünü satılığa çıkardığını duyurdu. Yeni sezon öncesi şampiyonluğu zorlayacak bir kadro kurdukları için mutlu olduğunu ve heyecanlı olduğunu her fırsatta dile getiren Alexander’ın bu kararı gündeme bomba gibi düşerken, neden böyle bir karar aldığı merak edilmekte.

Kulüpten yapılan açıklamada satış işlerini, takımın CEO’su Ted Brown üstlenecek. Houston Rockets CEO’su Ted Brown konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise; “Herkes gibi bende şaşkınım. Les Alexander artık kendi hayatına yönelmek istiyor. Oldukça yorgun gözüküyor. Sağlık durumu ile ilgili bir sıkıntı yok ama özel hayatı ile ilgili almış olduğu bir karar. Kişisel kararı ve saygı duymaktan başka birşey yapamayız. Bu işi en yakın sürede gerçekleştirmek istiyoruz ancak acelemiz yok, her şey oturmuş durumda. Taraftarlarımızın heyecanlanmasına gerek yok, her şey kontrol altında. Çin pazarında oldukça aktifiz kulübün değeri, verilerde belirtilen fiyatların çok üstünde” ifadelerini kullandı.

Houston Rockets, 24 yıllık Leslie Alexander döneminde üst üste olmak üzere, toplam 2 kez şampiyonluk kazanmıştı.

Öte yandan Forbes’in geçtiğimiz yılki raporuna göre Houston Rockets’ın değeri 1.65 Milyar Dolar. Les Alexander, 1993 yılında Houston Rockets’ı aldığında 85 Milyon Dolar ödemişti. Kulübü hangi zenginin alacağı şimdiden merak konusu. Takımın yeni sahibinin, yeni forma, arena, takım kadrosu, GM ve Koç, hatta şehir değişikliğine bile gidebilme imkanı bulunuyor.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here