Galatasaray EuroCup’a Mağlubiyetle Başladı

201
Galatasaray EuroCup’a Mağlubiyetle Başladı
Galatasaray EuroCup’a Mağlubiyetle Başladı

Galatasaray Eurocup’ta ilk mücadelesini Bayern Münich’e karşı Sinan Erdem Spor Salonunda verdi. Yoğun taraftar desteğini arkasına almasına rağmen Galatasaray ilk çeyreğe 23-17 geride başladı. İlk çeyrekte boyalı alanı ve dışını savunmada başaralı olan Galatasaray, ikinci çeyrek Bayern Münich’in temposuna ayak uyduramayıp devre arasına 50-34, on altı sayı farkla geride girdi. Üçüncü çeyreğe DWIGHT HARDY ve SCOTTY HOPSON ikilisi ile oyunu kendi kontrolü altına almaya çabalamasına rağmen pota altı savunmasını bir türlü yapamayan Galatasaray, üçüncü çeyrekte 18-16 üstünlük sağlayıp skoru 66-52 yaptı ve farkı sadece 16 sayıdan 14 sayıya çekebildi. Dördüncü çeyreğin başında boyalı alan dışını savunmada zorluk çeken Galatasaray son çeyreği 86-69 yenilerek bitirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Galatasaray’da DWIGHT HARDY 29 dakikada 19 sayı ile oynarken, SCOTTY HOPSON 27 dakika 19 sayı ile oynadı.
Bayern Münich’de Vladimir Lucic 26 dakika 16 sayı ile oynarken, Braydon Hobbs 20 dakikada 14 sayı ile oynadı.

Peki Galatasaray’ın 17 farkla yenilmesinin ardındaki nedenler neydi?

Galatasaray Bayern Münih EuroCup
Galatasaray Bayern Münih EuroCup

Bugün Bayern Münich’in koçu Aleksandar Dordevic, ezber bir oyun anlayışıyla oynadı ve hem boyalı alan içi ve boyalı alan dışında takımı sayı bulmakta hiç zorlanmadı. Bunu bu kadar kolay başarabilmesinin nedenlerinden birisi Galatasaray’ın hala bir takım anlayışının olmaması. Takım geriye düştüğünde ben buradayım hala bitmedi diyen bir oyuncu henüz yok. DWIGHT HARDY ve SCOTTY ikilisi üçüncü çeyrekte bunu diyen kişiler olmak üzereydi ki Vladimir Lucic bunu bozmada gayet başarılı oldu. Oyun kurucu konusunda sıkıntısı olan Galatasaray’ın boyalı alanı savunmada zorluk çekmesinin nedeni de oyun anlayışının sürekli yumuşak olması. Oyunu yeri geldiklerinde sert davranması gerektiğini o kadar kolay smaçlar yemelerine rağmen sanırım bu maç anlayamadılar. Deplasman takımı bu maçta ayrıca pota altında çok kolay alley-oop ve smaçlarla sayılar buldular, ki bunlar Galatasaray oyuncusu Emir Preldzic’in top kayıpları sayesinde oldu. Bu maç 18 dakika oyunda kalan Emir sadece 1 sayı ile oynayarak maçın en çok tepki çeken oyuncusu oldu.

Galatasaray’ın 17 sayı farkla yenilmesinin bugünkü nedenlerinden birisi de düşük üç sayı yüzdesi oldu. Göksenin Köksal dört tane üçlük atışından ikisi potada isabet bulurken diğer ikisi çembere değmedi. Oyuncuların şutları potaya ya kısa kaldı ya da hiç temas etmedi. Galatasaray 9/21 %42 üçlük yüzdesi ile oynarken deplasman takımı 10/17 %58 üçlük yüzdesi ile oynadı.
Galatasaray’ın koçu Erman Kunter’in bu sorunlara nasıl bir çözüm bulacağını önümüzdeki maçlarda göreceğiz.

Mertcan Atik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here