Houston Rockets Rahat Bir Galibiyet Aldı

234

San Antonio Spurs AT&T Center’da ligin formda ekibi Houston Rockets’ı ağırladı.
Maça Danny Green’in sayılarıyla başlandı. James Harden ve Ryan Anderson’dan gelen üçlük isabetlerinde Popovich ilk molayı aldı 9-4 (8:20). İlk periyodun bitimine doğru Houston hücumu nakış işleme modunu açtı, içeri penetreler üzerinden orta mesafeli atışlar, turnikeler, dış atışlarda da Ryan Anderson’dan üçüncü üçlüğü bulmaları, James Harden’ın pozitif oyunu farkı yarattı. Spurs açısından Danny Green ve pota altında Lamarcus Aldrige- James Harden eşleşmesini yakalamaları sayıları getirdi. Şut yüzdeleri artmaya başladı ve maç zevkli hale gelmeye başladı. İkinci mola 18-12 (4:30). Çeyrek sonuna geldiğimizde Rockets, James Harden üzerinden hücumda kusursuza yakın performans yakaladı. Harden içerde rakibini geçip jump shot’ında, üçlüğünde isabeti bulunca ve bunu 4 asistle süsleyince fark kaçınılmaz oldu. Spurs tarafında yaşlı kurtların oyuna girmesiyle doğru hücum kombinasyonunu sürdürdüklerini görüyoruz ancak final şutlarında isabeti bulamayınca oyundan düşüşleri geldi. İlk çeyrek sonucu 27-14.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İkinci çayreğin başında Spurs Manu Ginobili’nin ateşleyici üçlüğüyle başladı ancak yine de geri dönüş sinyali için güçlü bir tepki gelmedi San Antonio’dan. Rockets tarafında Chris Paul ve Gerald Green sayıları buldular hücumda güzel performansını takım olarak devam ettiren Houston’ın defansif reaksiyonu da olumlu oldu. İlk mola Popovich’ten 32-19 (9:39). Harden kenardayken Chris Paul, G.Green hücumlarından sonuç çıkaramayan Houston tıkandı. Spurs’te ise Lamarcus’un doğru oyunu ile gelen sayılar ve ardından gelen D.Green’in üçlüğü molayı aldırdı 34-26 (6:20). Mola dönüşü Harden parkeye döner dönmez isabetini buldu ve ardından asistlerine devam etti. Spurs, Manu Ginobili ve Aldrige ikilisi hücum yükünü çekti ancak aranılan ritim yine bulunamadı. Houston tarafında James Harden, C.Capela’yı ve G.Green’i devreye soktu. İlk yarı skoru 54-38.

İkinci yarıya başladığımızda Spurs Danny Green ve Murray’nin çabalarıyla hücumu verimli hale getirdi. Houston uzunları Capela ve Anderson güzel iş çıkardılar. İlk mola 68-52(6:16). Çeyreğin sonuna doğru James Harden’ın bir şeyler denemesi dışında karşılıklı basketler devam etti. SAS’tan geri dönüş sinyali alınamadı. Üçüncü çeyrek sonucu 82-70.

Son çeyreğe SAS fırtına gibi başladı. 6-0 lık seri gelince mola butonu devreye girdi 82-76 (9:40). Mola sonunda Chris Paul’un isabeti geldi. Karşılıklı üçlükler kaçtı ancak SAS ivmesini yakaladı. SAS hücumlarında Gasol üst üste hata yapınca Chris Paul tempo yakayınca basketleriyle Popovich’e molayı aldırdı. James Harden oyuna girmesiyle dümene geçti. SAS, Danny Green ve Aldrige ile direnmeye çalıştı. Forbes ile de üçlüğü buldular. Ancak James Harden’ın cevabı çok gecikmedi, önce Lamarcus’un üzerinden el üstü bir üçlük buldu ve hemen sonrasındaki atakta da 3+1 bularak maça noktayı koydu 99-85 (1:35). Popovich son molasını da alarak benchini sahaya sürdü ve maçın skoru 102-91 Houston Rockets galibiyeti. Genel bir değerlendirme yapacak olursak Houston Rockets’ın enerjisine, yeteneğine karşı San Antonio’nun tecrübesi yeterli olmadı. James Harden rahat bir maç çıkardı ve çok da zorlanmadan 28 sayı, 11 asist istatistiklerini tutturdu. Clint Capela yine pota altında güzel işler yaptı. SAS tarafında Danny Green skor yükünü çekti, Aldrige hücumda etkili olsa da savunmada konsantre eksikliği yaşadı, Gasol maç boyunca yeterli katkıyı veremedi. Spurs, zaman zaman rüzgarı arkasına alsa da kritik şutları sokamayınca skora ortak olamadı. Baştan sona kontrolü elden bırakmayan Houston rahat bir galibiyet aldı.

Mert Bahçe

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here