Houston Rockets Bombayı Patlattı!

977
Houston Rockets Bombayı Patlattı!

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Houston Rockets ve Oklahoma City Thunder Chris Paul – Russell Westbrook eksenli bir takasta anlaşmaya vardı.

Takasın detayları ise şöyle;

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Houston Rockets: Russell Westbrook

Oklahoma City Thunder: Chris Paul, 2024 ve 2026 Rockets’a ait ilk tur seçimleri, 2021 ve 2025 yıllarında draft sıralarını takas edebilme hakkı.

Oklahoma City Thunder’ın Paul George takası ile birlikte yeniden yapılanmaya gitmesi sonrası takımdaki bir diğer süper starı Westbrook da takasını istemişti. Detroit Pistons, Miami Heat, New York Knicks ve Houston Rockets Westbrook için ciddi adaylar olarak görülüyordu. Houston ise Paul’e verdiği kontrattan hayli pişmandı ve New York’a bedavaya göndermeyi bile deneyip red cevabı aldıkları konuşuluyordu. Bu durumdayken takıma Westbrook’u katmak büyük iş doğrusu. Westbrook yüklü bir kontrata sahip ancak Rockets bu kontratı karşılamakta zorlanmayacak çünkü aynı zamanda Chris Paul’ün kontratından kurtuldular.

James Harden – Russell Westbrook ikilisini tekrar birleştiren Rockets, ikili arasında top paylaşım ve kimya sorununu çözdüğü düşünülürse Batıda yine üst sıraları hedefleyecektir. Hatırlayacağınız üzere Oklahoma City 2012 senesinde lüks vergisi ödememek adına, Harden’dan vazgeçip Westbrook-Durant ikilisini elinde tutmuştu. Şimdi bu iki oyuncu Rockets forması giyiyor ve formlarının zirvesindeler. Son 3 senedir iki oyuncu da MVP performansı sergiliyor.

Oklahoma City ise rebuilding çalışmalarına devam ediyor. İstedikleri draft haklarını elde ettiler ve Chris Paul’e de sahipler. Sezon içerisinde bir kaç genç oyuncu ve draft hakkı karşılığında Paul’ü de takaslamaları muhtemel.

Takasın kazananı kim diye sorarsanız, iki takım için de win-win takası olarak değerlendirebilir. Rockets kangren olan kolunu kesmeye razıyken, yepyeni ve daha iyi bir kola sahip oldu. Kol vücuda uyum sağlayıp çalışacak mı göreceğiz. Oklahoma City ise istediği draft haklarını toplamaya devam ediyor. Takımı sıfırladıktan sonra tekrar önlerine bakacaklar.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here