Hamilton ve Wolff Sözleşme Konusunda Sabırlı

658
hamilton-ve-wolff-sozlesme-konusunda-sabirli

Türkiye GP’si sonrası Lewis Hamilton’ın 7. dünya şampiyonluğu kesinleşti; fakat gelecek yıl grid’deki yeri belirsizliğini koruyor.

Sene sonunda sözleşmesi bitecek olan Hamilton’ın yola Mercedes ile devam edeceğine herkes kesin gözüyle bakıyor. Ancak resmi görüşmeler için iki taraf da acele etmek istemiyor. Toto Wolff, sözleşme müzakerelerinin Abu Dhabi’de yapılacak olan son yarıştan sonra başlayabileceğini öne sürdü.

Hamilton ile başarılı bir kontrat müzakeresi geçireceğinden emin olan Wolff, sözleşmeye bakma durumumun ancak yıl sonunda mümkün olacağını söyledi. O döneme kadar takımın tamamının sezon sonundaki puan durumuna odaklandığını da ekledi.

”Büyük olasılıkla yıl sonuna doğru bakıyoruz. Birbirimize zaman ayıramayacağımızdan ötürü değil ama Bahreyn veya Abu Dabi öncesinde yeni bir sözleşme ilan edeceğimizi söyleyerek kendimizi baskı altına almak istemiyoruz.”

Lewis Hamilton da İstanbul’daki zaferinden sonra benzer sözler söyledi:

“Sezon boyunca sözleşme durumunu bir kenara koydum. Araç içerisindeki işimi bitirene kadar beklemek istiyorum. Önümüzdeki haftalarda Orta Doğu’da üç haftamız var. Yani, şu sıralar biraz daha rahat olsak da hala kazanmak istediğim üç yarışım var. Kâğıt üstünde düzeltmeler yapmadan önce odaklandığım şey bu, bu yüzden sözleşme konusu henüz tamamlanmadı ama halledeceğimizden eminim.”

Sezonun bitmesine 3 yarış kala Mercedes AMG Petronas gelecekteki sözleşme detaylarından ziyade 2020 sezonu puanlarını en üst düzeye çıkarmaya odaklanmış gibi görünüyor. Şüphesiz içinde bulunduğumuz dönemin en baskın pilotu olan Lewis Hamilton’ın Mercedes AMG Petronas takımıyla önümüzdeki sezon üst üste 5. şampiyonluğunu kovalayıp kovalamayacağını öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Mert Erdem

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz