Minnesota’da Wiggins Bilmecesi

435
NBA
Minnesota'da Wiggins Bilmecesi

2017-18 sezonu yazında yaptığı takaslarla adından söz ettiren Minnesota Timberwolves Jimmy Butler, Towns, Andrew Wiggins gibi yıldızları aynı kadroda toplamayı başarmıştı. Bu yıldızların yanına Crawford ve Teague’i koyan takım Bjelica, Dieng ve sonradan gelen Derrick Rose ile birlikte isminden oldukça söz ettirdi.

USA Team Fans
USA Team Fans

Kağıt üstünde NBA’deki en iyi kadrolardan birine sahip olan Minnesota buna rağmen play-off potasına son maçta girip Batı Konferansı’nı 8. bitirebilmişti. Play-off ilk turunda Houston Rockets’la eşleşmiş ve hiçbir varlık gösteremeden seriyi 4-1 kaybetmişlerdi.

Kağıt üstünde böylesine güçlü olan bir takımın erken havlu atması hiç şüphesiz hayal kırıklığı yaşattı. Fakat bu hayal kırıklığının birkaç sebebi var. Minnesota Timberwolves normal sezonda maç başına 113.4 hücum verimliliği yakalayıp ligin bu alanında 4. olsa da işin savunma tarafında bir o kadar zaafları var. Maç başına 111.1 savunma verimliliği ile oynayan ekip bu alanda ligin 27.si konumunda. Takımdaki savunma zaafı ile ilgili Jimmy Butler’da rahatsızlığını belirtmişti. Özellikle kaynaklarda Wiggins ile sorun yaşadığı belirtilen Butler’ın bu rahatsızlığının temel nedeni Wiggins’in iş ahlakı ve oyununun savunma tarafıydı.

Minnesota Timberwolves’un güçlü yönü olan hücum ise belki de onlara en ters gelen takım olan Houston Rockets karşısında büyük sekteye uğradı. Karl-Anthony Towns’un ilk 2 maçta toplam 13 sayı bulabilmesi Wiggins ve Butler’ın çift hanelere zor çıkabilmesi ile birlikte Minnesota’nın tek silahı da elinden alındı. Son dönemlerde bu durumu düzeltmek için bir takas planlıyor. Fakat Butler ve Wiggins arasındaki iletişim Minnesota’nın elini kolunu bağlamış durumda. Çünkü Andrew Wiggins halihazırda sezon başı Minnesota ile 5 yıllık yeni kontrat imzalamıştı. Öyle ki Butler’dan gelecek beklenmedik bir karar bu sezon Minnesota’nın kaderini oldukça değiştirebilir.

Takımın koçu Thibodeau ve sahibi Glen Taylor da Wiggins üstüne sezon boyu oldukça düştü. Kaynaklara göre Thibodeau’nun Butler’ı takımda istemesinin bir nedeni de Wiggins’e abilik yapmasıydı. Diğer yandan Taylor daha sezon başlamadan Wiggins’in şimdiden daha iyi bir oyuncu olacağının taahhütünü vermesi durumunda kontratını uzatmada istekli olacağını belirtmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here