Gündeme Bomba Gibi Düşen Porzingis Takasının Ayrıntıları

1133
NBA Trade
Porzingis, Üzerinden Smaç Basmak İsteyen Barret'a Cevap Verdi!

Dün gece NBA’de beklenmedik bir takas gerçekleşti. Deyim yerindeyse kartlar yeniden dağıtıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Yönetime takımın gidişatından memnun olmadığını dile getiren Kristaps Porzingis, flaş bir kararla takasını istedi.

Gündeme bomba gibi düşen bu kararın ardından Kristaps Porzingis’in Dallas’a takaslandığı açıklandı.

Dallas Mavericks-New York Knicks arasındaki Porzingis takası şu şekilde gerçekleşti;

Dallas Mavericks – Kristaps Porzingis, Tim Hardaway Jr, Courtney Lee, Trey Burke

New York Knicks – Dennis Smith Jr, DeAndre Jordan, Wesley Matthews, gelecekte kullanılabilecek 2 tane 1. tur draft hakkı.

Takasın ardından Dirk Nowitzki: “Eğer Kristaps Porzingis gibi bir oyuncuyu kadroya katma şansınız varsa, bunu gerçekleştirmeniz gerekir. O, yeni NBA sistemine çok uygun bir oyuncu.” dedi.

Kristaps Porzingis: “New York’un kalbimde her zaman özel bir yeri olacak. Bu yolculuğu ailem ve benim için özel yapan herkese minnettarım.” diyerek veda etti.

Çaylak kontratının son senesinde olan Porzingis, bu yaz sınırlı serbest kalma şansı bulunsa da başka bir yolu tercih etmeye karar verdi. İddialara göre bu yaz Dallas ile bir yıllık sözleşme uzatacak (çaylak kontratından gelen hakkı) olan Letonyalı yıldız, 2020 yazında sınırsız bir şekilde serbest kalmayı planlıyor. Ağır bir sakatlık yaşayan Porzingis hala kendisine güveniyor ve amacı büyük bir kontrat kapmak.

Geçtiğimiz sezon sakatlığı nedeniyle New York Knicks formasıyla yalnızca 48 maça çıkabilen Porzingis, 22.7 sayı, 6.6 ribaund ve 1.2 asist ortalamaları tutturmayı başarmıştı.

New York Knicks’in Porzingis takasında aldığı DeAndre Jordan ve Wes Matthews’u buyout edeceği, Jordan’ın Houston Rockets’a, Matthews’ın Sixers, Lakers, Nets veya Bucks’a gidebileceği söyleniyordu. New York Knicks GM’i Scott Perry ise, DeAndre Jordan ve Wesley Matthews’ı ı serbest bırakmayacaklarını duyurdu. Perry, bunun yerine bu oyuncuların takımdaki genç oyuncularına mentörlük yapmalarını istediklerini belirtti.

Knicks’in bu hamleyle 2019 yazında 10 milyon dolar fazladan maaş bütçesi olacak ve önümüzdeki yaz 2 oyuncuya max kontrat önerebilecek.

Dizindeki sakatlık nedeniyle uzun süredir parkelerden uzak kalan ve takasın en dikkat çeken oyuncusu olan 23 yaşındaki Porzingis, kariyerinde 17.8 sayı ve 7.1 ribaunt ortalaması yakaladı.

Geçtiğimiz sezon 6 Şubat’taki Bucks karşılaşmasında aşil tendonundan sakatlanan Kriztaps Porzingis, henüz sakatlığını atlatıp sahalara dönebilmiş değil. Rehabilitasyon süreci hala devam eden Kristaps Porzingis’in dizinin durumunun Şubat ortasında bir kez daha gözden geçirilmesi bekleniyor. Porzingis’in bu yıl sezonun yarısından fazlasını kaçırdığı için Knicks ile sözleşme opsiyonu 7.5 milyon dolardan 4.5 milyon dolara düşmüştü.

Üstad Dirk Nowitzki‘nin gençleri Luka Doncic ve Kristaps Porzingis, bakalım neler yapacak? Şimdiden merak konusu…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here