Stephen Curry NBA’de Normal Sezonun MVP’si Seçildi

619
Stephen Curry NBA'de Normal Sezonun MVP'si Seçildi
Stephen Curry NBA'de Normal Sezonun MVP'si Seçildi

Amerika’daki saygın haber ve medya kuruluşlarının dünkü iddialarından sonra NBA yönetimi bugün Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Stephen Curry’nin 2014-15 NBA normal sezonunun MVP’si (En Değerli Oyuncusu) seçildiğini açıkladı. Bu sezon kendisine ait üçlük isabet rekorunu kıran ve takımı Warriors’ın ligi en iyi galibiyet derecesi ile bitirme başarısındaki en büyük katkıyı sağlayan 27 yaşındaki Stephen Curry kariyerinde ilk kez MVP seçildi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MVP ödülü için James Harden, LeBron James ve Russell Westbrook ile çekişen Stephen Curry oylamada tüm rakiplerine geride bırakarak ödülün sahibi oldu. 129’u spor yazarı oyu ve 1’i de NBA.com’dan da seyirci oyu olmak üzere 130 oy ile belirlenen MVP puanlamasında Stephen Curry, bu 130 oyun 100’ünde 1.’lik için oy almayı başardı. Curry 1198 puan ile MVP ödülünün sahibi olurken Houston Rockets’tan James Harden 936 puan ile 2. oldu. Cleveland Cavaliers’tan LeBron James 552 puan ile 3. oldu. Oklahoma City Thunder’dan Russell Westbrook ise 352 oy ile ancak 4. olabildi.

Stephen Curry MVP Seçildi

Bu seneki NBA rekorlarına yenilerini ekleyen Curry normal sezonda 23,8 sayı, 7,7 asist, 4,3 ribaund ve 2,04 top çalma ortalamalarıyla oynadı. Top çalma alanında kendi kariyer rekorunu kıran Curry yüzde 91,4 oranında serbest atış isabeti bularak bu alanda da NBA’in lideri oldu.

NBA tarihindeki diğer tüm MVP’lere göre daha az süre alarak MVP ödülüne sahip olan Curry, bu sezon maç başına 32,7 dakika sahada göre aldı.

NBA’de normak sezonu tüm ligin lideri konumunda bitiren Golden State Warriors’un 67 galibiyet ile kulüp rekoru kırmasında çok büyük katkısı olan Stephen Curry’nin ve rakiplerinin aldığı oyların detayı şöyle:

Stephen Curry MVP Seçildi
Stephen Curry MVP Seçildi

2013-2014 sezonunda Oklahoma City Thunder’dan Kevin Durant ve 2012-2013 sezonunda Miami Heat formasıyla LeBron James MVP seçilen yıldız oyuncular arasına isimlerini yazdırmıştı.

Açıklanan Diğer NBA ödülleri ile ilgili yazılarımızı NBA Ödülleri etiketi altında okuyabilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here