Galiptir Bu Yolda Mağlup

168
Eurobasket 2017

12 Dev Adam 2017 Avrupa Şampiyonası (Eurobasket 2017) D Grubu 3. maçında Sırbistan’a 80-74 mağlup oldu. Oyunun son bölümüde Cedi ve Semih ile kaçırdığımız faullerin yanı sıra, pota altı savunmasında yaptığımız hatalar ve son olarak Cedi’nin yaptığı pas hatası maalesef maçı kaybetmemize neden oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Seyir zevki yüksek olan maçta Melih Mahmutoğlu vs Bogdan Bogdanovic düellosu vardı. İkisi de çok büyük sorumluluk aldı. Obradovic’in öğrencileri Melih 19 sayı, Bogdan 17 sayı ile oynadı. Melih Üçlükoğlu muhteşem performansıyla takımı ayakta tutan isimlerin başında geldi. Melih,  ‘te bir maçta en çok üçlük isabeti bulan oyuncu (7 üçlük isabeti) olmayı başardı. Marco Belinelli ise 6 üçlük ile ikinci sırada.

Yenilgi de en büyük etmen, Kenan Sipahi’nin erken faul problemi yaşamasının yanı sıra, kritik anlarda kaptırılan toplar ve benchten skor katkısı alamamızdı. Maçın gizli anahtarı olan Sinan Güler ise malesef beklentileri yine karşılayamadı. Sinan Güler fiziksel ve mental olarak turnuvaya hiç hazır gelmediği ortada. Adeta fizyden sevdiği şarkıyı dinlememiş gibi oynuyor. Oyunun her iki yönünde de insiyatif alması gereken yerlerde malesef almıyor. Sinan Güler 18 dakikada sadece gezdi. İyi zamanındaki bir Sinan Güler hücumdaki tıkanmalarda kilit açabilirdi, eksikliği hissediliyor.

Cedi ise muhteşem performansıyla şimdiden NBA’de bu sezon neler yapacak diye insanı derin düşüncelere daldırıyor. Genç yıldız,oyunun her iki yanında da bitmeyen enerjisiyle savaşıyor.

Takımımızın bir diğer genç ismi Kenan Sipahi ise çok arzulu ve istekli fakat bu bazen yarardan çok takıma zarar veriyor. Oyunun kritik anlarındaki anlamsız faulleri Koç Sarıca’yı bile çıldırttı. Bitmeyen enerjisiyle iyi niyetli olarak birşeyler yapmak istese de malesef çok tecrübesiz ve yetersiz. Savunmada daha bilinçli oynayıp hücumunu geliştirirse şüphesiz ilerde çok büyük oyuncu olabilir. Kenan Sipahi yerine Bobby Dixon takımda olabilseydi çok farklı bir maç izliyorduk.

Bizi bitiren ise, bizi çok iyi tanıyan ve aynı zamanda çok seven Bogdanovic( Eyşanoviç) oldu. Maça tutuk başlayan Sırp yıldız üçüncü çeyrekte sorumluluk alarak takımını galibyete taşıdı. Oyunun en kritik anlarında eli titremeden inanılmaz üçlüklerle fişimizi çekti. Düşman, kör nişancıdır da; Dost, bilir nereden vuracağını sözünü bize bir kez daha hatırlatmıi oldu.

Gücü yeter yetmez, kazanır kaybeder ayrı mesele ama özlenen ve istenen “Milli Takım” tam olarak bu. Savaşan, kaybetmeyi kabullenmeyen, yetenekleri sınırlı olsa da direnenleri çok özlemiştik.  İnanmaya ve mücadeleye devam !

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here