12 Dev Adam’ın Rakibi Belçika

216
Eurobasket 2017

Eurobasket 2017’de D Grubunun ev sahipliğini yapan Milli Takımımız, turnuvanın en önemli maçında Belçika’nın karşısına çıkıyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maç bugün saat 21:00’da başlayacak ve NTV Spor’dan naklen yayınlanacak.

Her maç üzerine katarak oyununu geliştiren 12 Dev Adam’ın bugün kazanmaktan başka çaresi yok. Esas hedef grupta 4. olmamak. Bugün önce ilk 4’ü, sonrada 3.’lüğü aldığımız taktirde çapraz eşlesmedeki takımlara üstünlük kuracağımızı düşünüyorum.

Belçika cephesinden bakacak olursak bu maçı kaybederlerse üst tur şansı Sırbistan’ı yenip diğer sonuçların istediği gibi gitmesine bağlı olacak olan Belçika, şansını çok zora sokmamak ve kazanarak avantaj yakalamak isteyecek. Belçika’nın da bizim gibi 3 maçta 1 galibiyeti var. Hücumda fazla üretken bir takım olmayan Belçika’nın tecrübeli şutör Matt Lojeski’nin yer almadığı bu kadrodaki en önemli kozları, takımın guardları Jonathan Tabu (Bilbao) ve Sam Van Rossom. Boyalı alanı iyi savunup, fiziksel teması arttırarak rakiplerini yıldırmaya çalışan Belçika, maç içerisinde dönem dönem tempoyu arttırsa da genelde yarı saha basketbolunu tercih eden bir ekip. Belçika’da şu an en etkili isim 14.3 sayı ortalaması ile oynayan Maxime De Zeeuw.

12 Dev adam, Belçika ile daha önce yaptığı 22 maçın 14’ünü kazanırken, 8’inden ise salondan mağlubiyetle ayrıldı. Milliler, Belçika ile yaptığı mücadelelerde rakip potaya bin 487 sayı atarken, potasında ise bin 397 sayı gördü. Milli Takımımız, Belçika ile son olarak 2014 yılında hazırlık maçında karşılaştı. Müsabaka 74-70 Belçika’nın üstünlüğüyle tamamlandı.

Sırbistan maçındaki azim ve hırsla disiplinli olarak oynadığımız taktirde bu maçı alacağımızı düşünüyorum.  İnanmaya ve mücadele etmeye devam!

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here