Furkan Korkmaz: Dünya Kupası Atmosferi Çok Farklı

287
Dünya Kupası
Furkan Korkmaz: Dünya Kupası Atmosferi Çok Farklı

Bu sene temsilcimiz Cedi Osman ile birlikte NBA’e draft olan Furkan Korkmaz oynadığı bu süreçte çok inişli çıkışlı bir dönem geçirdi. Philadelphia 76ers’ta normal sezonda çok az süre bulan hatta bir ara alt lige bile gönderilen Furkan Korkmaz, alt ligdeki iyi performanslarıyla tekrar 76ers’a yükselmeyi başardı. Ancak bu durum fazla uzun sürmeyecekti çünkü Milli Takım oyuncumuz ayağından bir sakatlık yaşadı ve bu durum onun NBA’e tutunmasını daha da zorlaştırdı. Furkan Korkmaz bu sene Philadelphia formasıyla 1.6 PTS, 0.8 TRB, 0.3 AST ortalamaları ile mücadele etti.

USA Team Fans
USA Team Fans

NBA’de Philadelphia 76ers forması giyen Milli Takım oyuncumuz Furkan Korkmaz Ankara Spor Salonunda oynanacak olan Ukrayna ve İsveç maçları hakkında açıklamalarda bulundu. Cümlesine ” Kamp başlayınca heyecanımız daha da artacak. ” diye başladı ve şöyle devam etti;

” Sonuçta çok fazla zamanımız yok. Hemen rakiplerimizle maçlarımızı oynayacağız. Umarım güzel bir kamp dönemi geçiririz. Sakatlık yaşanmadan güzel bir dönem olur. Sezon içinde Amerika’da maçları izleme şansım oldu. Bu yüzden rakiplerimiz Ukrayna ve İsveç hakkında bilgim var. Önemli olan bizim maçta neler yapacaklarımız. Biz dengeyi bozabilen bir takımız. Çok yetenekli oyunculara sahibiz. Hala genç bir ekibiz ve yapılanma sürecindeyiz. Eğer bu sistemi oturtursak bu yazdan itibaren çok başarılı olacağımıza inanıyorum. ”

Atmosfer hakkında da konuşan Furkan Kormaz şunları söyledi;

” Ankara’da büyük bir salon var. Bu yüzden seyirci desteğimizi arkamıza alacağımızı düşünüyorum. Ukrayna ve İsveç karşılaşmaları keyifli olacak. Türk oyuncular kendi taraftarı önünde her zaman daha cesur oynuyor. Yine böyle olacağını düşünüyorum. Ankara seyircisi ile güzel bir atmosfer yaratacağımızı düşünüyorum. ”

Çin’de düzenlenecek olan Dünya Kupasına katılmanın kendisi için çok değerli olduğunu söyleyen Korkmaz, ”2010 yılında düzenlenen organizasyon da çok küçüktüm. Hidayet abi ve Kerem abi forma giydiğinde taraftar olarak maçları izliyordum. Dünya kupası ve ortamı çok farklı. Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Elemeleri’nden bile farklı. Orada olmak benim hayallerimden biri. A milli takım formasıyla alt yapılarda da olduğu gibi bu düzeyde de başarı olmak istiyorum.”

Son olarak NBA’deki durumu ve kendisine destek veren basketbolseverler hakkında da konuşan Furkan Korkmaz, ” İki aylık bir sürenin ardından hem ortama hem de arkadaşlarıma alışabildim. Ailem de benimle birlikteydi. Sadece yaşadığım sakatlık beni etkiledi. İki ay boyunca yürüyemedim ve bu durum beklediğimden uzun sürdü. Ancak sonradan antrenmanlarla bu açığı kapadım. Ligde tekrar yeniden forma giyerek yükselişe geçeceğime inanıyorum. Büyük isimlerle oynamak benim için büyük bir tecrübe. Umarım ben de gelecek sezon onlarla birlikte daha çok boy gösteririm.” dedi ve şöyle devam etti.

” Bana destek veren basketbolseverlere çok teşekkür ediyorum. Yolda yürürken ya da bir restoran da gördüğünüz bir Türk sizi çok etkiliyor. Ersan İlyasova’nın sezon arasında takıma gelmesiyle benimle aynı dili konuşan biri oldu. Ülkemizden gelen destekler bizleri çok olumlu etkiliyor. Sadece bizi desteklemeye devam etsinler. Çok işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here