Tüm Gözler Karar Gününde

4149
NBA
Tüm Gözler Karar Gününde
Herkesin beklediği o muhteşem gün; 1 Temmuz. Diğer adıyla “The Decision Day”
LeBron’un geleceğinin neredeyse tüm NBA’e şekil vereceği o büyük günde, LeBron hariç birden fazla oyuncu hakkında da spekülasyonlar devam ediyor.
Kawhi’ın SAS’tan ayrılmak istemesi ve Lakers ile yakın teması, Davis’in GSW’a katılacağı söylentileri ve bunun karşılığında GSW ekibinin temel taşlarından Klay ve Green’in NOLA yolunu tutacağı, Tony Parker’ın önceliğinin SAS oluşu ama artık farklı bir şeyler yapmak istemesi (ASVEL bile konuşuluyor), Wiggins’ten memnun olmayan bir Jimmy Butler ve ne yapacağı, Isaiah Thomas’ın LAL belirsizliği, Marcus Smart’ın 12-14 milyon dolar isyanı ve Celtics’in yanaşmaması, DeAndre’nin LAC ile yolları ayırmak istemesi ve daha niceleri.
Piyasa ve NBA tamamen belirsizliğin içinde. Bilindiği kadarıyla oyuncularla imzalama konusunda en rahat takım Lakers. Kobe’den sonra toparlanamayan ve dünyanın en fazla hayran kitlesine sahip takımı Lakers belli ki bu yaz heyecan dolu işlere imza atacak. Kawhi için “LeBron durdurucu” ifadesini kullanmak yanlış olmaz. Bu ikilinin aynı takımda oluşuyla LeBron durdurma görevi yavaş yavaş Durant’e ve Giannis’e geçecek gibi. İlerleyen yıllarda Jaylen Brown’ın da bu görevi üstlenebileceğini düşünüyorum. Lakers’ta işin içine bir de PG13 eklenirse eminim ki GSW ekibi “hayda” diyecek ve yol haritası belirlemeye hemen başlayacaktır. Fakat ben, GSW’ın Davis için Klay ve Green gibi takımın bugünlere gelmesinde gerçekten çok önemli rol oynayan iki oyuncusundan vazgeçeceğini düşünmüyorum. Batı’nın güçlü temsilcilerinden HOU ise böyle bir durumda LeBron’u kaybettiği için üzülmenin yanı sıra takıma enerjisiyle daha fazla yarar sağlayacak bir isim üzerinde yoğunlaşır diye tahmin ediyorum. SAS-LeBron-Popovich üçgeni için de yoğun söylentiler var fakat bunun olacağını pek sanmıyorum. Popovich’in USA Team’de head coach’luk yapacak olması ve SAS’tan ayrılacağı haberleri, LeBron’un büyük bir şehir için oynama arzusu ve Kawhi’ın da ayrılma isteğini göz önüne alırsak LeBron, Spurs’e katılma seçeneğine pek sıcak bakmayabilir. Kawhi ile Lakers’ta buluşmanın daha akılcı bir karar olduğu kanısındayım.
Bütün bu söylentilerin üzerine Kobe’nin LeBron’a verdiği mesajla her şey karma karışık bir hal aldı. Bu mesajın anlamı “Lakers’a katıl ve yüzük kazanmaya kaldığın yerden devam et” miydi yoksa “Takımında kal ve etrafını daha iyi motive et” miydi 1 Temmuz’da hep birlikte göreceğiz.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here