Fred Hoiberg Kovuldu!

629

Chicago’da işler kötü gitmeye devam ediyor. Derrick Rose’un gönderilmesi sonrasında tekrar tekrar yapılanan Chicago için bir kez daha yapılanma vakti gelmiş gibi duruyor. Chicago yönetimi Hoiberg’e güle güle dedi.Bu kararın alınmasında takımın 5-19 ile sezona başlamasının etkisi büyük.

USA Team Fans
USA Team Fans

Hoiberg takımın başına getirildiğinde Brad Stevens gibi genç, dinamik ve başarılı olması bekleniyordu fakat işler hiçte yolunda gitmedi. Gençlerle yola çıkmak için getirilen Hoiberg’in eline bir anda Wade ve Rondo gibi 2 bomba verildi. Bu ikilinin yanında Butler gibi biraz sorunlu bir karakterde olunca bir takım kimyası oluşturmak iyice zor hale geldi ve takım raydan çıktı.

Dwyane Wade, Rajon Rondo ve Jimmy Butler takımdan gönderildi ve takım tamamen genç ve tecrübesiz kaldı. Butler takasında istenilen ve takıma uzun vadede katkı sağlayabilecek isimler alınamadı. Kris Dunn Nba kariyeri bitmek üzereyken takıma katıldı. Beklenenin aksine katkıda verdi ama sakatlıklar yakasını bir türlü bırakmadı.

Bobby Portis takımın gelecek planlarında kesinlikle yer alacak bir oyuncu ve Hoiberg ona çok fazla şansta verdi ama hem Mirotic ile yaşadığı kavga takım içindeki huzuru kaçırdı hem de sakatlanması ile takımı kendinden mahrum bıraktı.

Lauri Markkanen ise Chicago’nun son yıllardaki en iyi draft tercihi diyebiliriz. Modern uzun tanımını karşılayacak bir oyuncu olan Markkanen üzerine takım kurulabilecek cinsten bir oyuncu.

Bu sene ise Zach LaVine ve Jabari Parker’ı alan Chicago gerçekten sahada ne yapacağını bilmeyen bir takıma dönüştü. Hücumda topu tamamen LaVine’nin eline bırakıp onun bir şeyler yapmasını bekleyen Chicago pekte başarılı olamadı. Savunmada da Parker’ın büyük etkisiyle felaket durumda olan Chicago dipe doğru ilerliyor.

Takımın başına ise geçici olarak asistan koç Jim Boylen getirildi. Chicago her şeye yeniden başlayacak gibi duruyor. Güneşli günler pekte yakında gözükmüyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here