Final Serisi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

523
NBA Finals
Final Serisi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

4 yıldır süregelen bu görkemli(!) finalle ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Bu sezon Pelicans, Pacers, Celtics gibi takımların playoff’lar adına bizleri heyecanlandırdığı bir sezon oldu. Hatta keşke doğuyu birinci sırada bitiren ve süpürülen Raptors yerine Pacers ikinci turda Cavs’in rakibi olsaydı dedim. Batı’da da Pelicans güzel bir işe imza attı fakat onlarda GSW canavarına karşı ayakta kalamadı. Katıldığım TV programında da bahsettiğim gibi; GSW-CLE finali artık malesef çok önemli isimleri barındırdığı için NBA tarafından “marketing” şekline dönüştürüldü bence.

Bu durumda biz basketbolseverlerin sıkılmasına hatta kimilerinin “GSW kazanacak abi ya ne izleyeceğim” demesine yol açtı. Dünyanın en iyi yönetilen ligi olan NBA’in ne zaman buna son vereceğini merakla beklemekteyim. Yani elbette takımlardaki her oyuncunun bir emeği söz konusu, hak ettikleri bir şampiyonluk peşinden koşuyorlar ama işin izleyen kısmında olduğumuz için bizler pek o açıdan bakamıyoruz.

HOU-BOS finali için ne kadar dua ettiğimi anlatamam sizlere. CP3 tam 13 yıl sonra ilk kez final oynayacaktı, Harden ise MVP sezonunda final oynamayı çoktan hak etmişti. 2 önemli isimden yoksun Celtics gençleri burayı bence LeBron hariç herkesten daha fazla hak etmişlerdi. Özellikle Jayson Tatum bizlere ilerleyen yıllarda nasıl bir oyuncu olacağını çaylak sezonunda kanıtlamış oldu. Fakat ne yazık ki yukarıda bahsettiğim marketing durumunun yanı sıra tecrübe faktörü tüm fişi bu sezon adına çekmiş oldu.

Diliyorum ki gelecek sezon hayal ettiğimizden daha güzel ve heyecanlı bir NBA sezonu olur.

İsmail KARATUNA

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here