Fenerbahçe’nin Şampiyonluğuna 1 Adım Kaldı

853
Fenerbahçe'nin Şampiyonluğuna 1 Adım Kaldı
Fenerbahçe'nin Şampiyonluğuna 1 Adım Kaldı

Serinin 4. maçı inanılmaz bir atmosferde başladı. Fenerbahçe Doğuş seriyi 3-1 yapıp evinde şampiyonluk maçına çıkmak istiyordu, Tofaş ise seriyi 2-2’ye getirip beraberliği sağlamak istiyordu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk periyotta maç, kısaların oyuna yön vermesiyle açıldı. Fenerbahçe’de final serisinin gözdeleri Wanamaker ve Sloukas boy gösterirken, Tofaş’ta şüphesiz 3. maçın kahramanı Kadji devredeydi. Kadji İlk çeyreği 9 sayıyla tamamladı.Fenerbahçe üçlükleri teker teker gönderdi, ribaundları birer birer aldı buna Mejia’nın ilk periyot boyunca suskun oluşu eklenince Fenerbahçe 2. çeyreğe 22-17 önde girdi.

2. periyot üçlük yüzdesini iyice arttıran Fenerbahçe farkı 10’a çıkardı. Tofaş bench’inin teknik faul almasıyla gerilen oyunda Vesely’nin itirazlarıyla ortamdaki gerilim iyice arttı. Fenerbahçe Doğuş’un farkı 15’e çıkarmasından sonra Orhun Ene molayı aldı. Ene, mola dönüşünde takımından beklenen verimi alamasa bile daha sonra Henry’nin asistleri ile fark azaldı ve Crocker ard arda 2 üçlük isabet bulunca Obradovic’in molası geldi.

Farkı 9’a kadar indiren Tofaş’a cevap Vesely’nin inanılmaz posteri ile geldi. Sonra hareketlenen takımda bir üçlükte Datome’den geldi fark yine 14’e çıktı. Datome maç boyunca sadece 1 saha içi şut kaçırdı. 5/5 üçlük ve 5/6 ikilik şut isabetleriyle oynayan Datome, Henry’nin ve Tofaş’ın farkı azaltma çabalarını boşa çıkardı.

Asistler de rakibine üstünlük sağlayan Fenerbahçe Doğuş (25-16), yüksek 3 sayı yüzdesiyle (15/24) farkı açtı ve maçı 95-77 kazanarak seride 3-1 öne geçti.

Maçın en skorer oyuncusu 25 sayıyla Luigi Datome olurken, Tofaş’ta ise Pierria Henry 21 sayı ve 10 asist ile double double yaptı.

Serinin 5. maçı Çarşamba günü Ülker Sport ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak ve Fenerbahçe Doğuş bu maçı kazanırsa sezonu şampiyon olarak tamamlamış olacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here