Fenerbahçe’nin Rakibini Belirleyecek Tüm İhtimaller

292
Fenerbahçe'nin Euroleague'deki Rakibini Belirleyecek Tüm İhtimaller
Fenerbahçe'nin Euroleague'deki Rakibini Belirleyecek Tüm İhtimaller

Az önce biten maçlardan sonra Euroleague Top 16 gruplarının 13. hafta maçları tamamlandı ve Euroleague Playoff eşleşmelerinin belirlenmesine 1 hafta kaldı. Son hafta maçlarından önce Fenerbahçe’nin Euroleague’deki rakibini belirleyecek tüm ihtimalleri tek tek inceledik. Önümüzde hafta oynanacak maçlardan sonra Euroleague Playoff eşleşmeleri belli olacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Daha önce playoff sistemini ve eşleşmelerin nasıl belirlendiğini yazmıştık. Fenerbahçe Top 16 grubunu (E Grubu) lider bitirmeyi 3 hafta önceden garantilemişti. Grubu lider bitiren Fenerbahçe diğer grubun (F Grubu) 4.’sü ile eşleşecek.

Fenerbahçe’nin Euroleague Playoff Serisindeki Rakibi Son Hafta Maçlarının Bitmesiyle Belli Olacak!

Euroleague Bütün İhtimaller
Euroleague Bütün İhtimaller

Şimdi son hafta öncesinde Euroleague Top 16 F Grubu’nun puan durumunu ve takımların son hafta maçlarına bir göz atalım. Daha sonra takımların ikili, üçlü, dörtlü ve hatta beşli averajlarına bakıp son hafta sonuçlarına göre sıralamaların nasıl oluşacağını inceleyeceğiz.

Son maçlara göre 16 farklı ihtimal var.  Bu ihtimalleri maçların başlama saatine göre 2 bölümde inceleyelim. F Grubu’nda 3 maç 7 Nisan Perşembe günü oynanacak ve Olympiacos-CSKA Moskova maçı ise Cuma günü oynanacak. O yüzden Olympiacos-CSKA maçının sonucuna göre 2 gruba bölerek tek tek tüm Euroleague ihtimallerini inceleyelim.

Euroleague’de Fenerbahçe’nin Rakibini Belirleyecek 16 İhtimal

21:45 Olympiacos – CSKA Moskova

Olympiacos kazanırsa;

Diğer 3 maç oynanmış olacak ve diğer 3 maçın sonuçlarına göre Olympiacos da kazanırsa sıralama ve Fenerbahçe’nin Euroelague’deki rakibi şu ihtimallerden biri olacak.

Son hafta maçları :

Zalgiris Kaunas – Barcelona (7 Nisan, 19:45)

Brose Baskets – Laboral Kutxa (7 Nisan, 21:00)

Real Madrid – Khimki (7 Nisan, 21:45)

Olympiacos – CSKA (8 Nisan, 21:45)

Fenerbahce-nin-Euroleague-deki-rakibi

 

——-

CSKA Moskova kazanırsa;

Diğer 8 ihtimale göre Fenerbahçe’nin rakibi belirlenmiş olacak.

Fenerbahçe'nin Euroleague Playoff Serisindeki Rakibi
Fenerbahçe’nin Euroleague Playoff Serisindeki Rakibi Kim Olacak

Eğer maç saatlerine göre takip etmek isterseniz, yeni ihtimaller tablosundan takip edebilirsiniz.

Mavi renk ile 2. ihtimali,
yeşil renk ile de 11. ihtimali örnek olarak gösterdim.

Euroleaguedeki Bütün İhtimaller
Euroleaguedeki Bütün İhtimaller 

Son maçlarındaki 16 ihtimalden sadece 1 tanesi Fenerbahçe’nin Euroleague’deki rakibini Brose Baskets yapıyor; o  da 2. ihtimal. Yani, Zalgiris Kaunas, Khimki ve Brose Baskets’in kazandığı senaryoda Olympiacos’un da kazanması gerekiyor.

2. ihtimal haricinde Khimki, eğer Real Madrid’i yenerse F.Bahçe’nin rakibi Khimki veya Barcelona olacak.

Real Madrid, Khimki’yi yenerse 3. ihtimalin haricindeki tüm ihtimallere göre Fenerbahçe’nin rakibi Real Madrid olacak. Ancak, Real Madrid ile beraber Zalgiris, Laboral Kutxa ve Olympiacos da kazanırsa; Fenerbahçe’nin rakibi Olympiacos olacak.

Barcelona, eğer Zalgiris Kaunas’ı yenerse Fenerbahçe’nin rakibi Khimki-Real Madrid maçının galibi olacak.

Barcelona maçını kazandığı zaman Olympiacos ve Brose Baskets takımları elenmiş oluyor. Çünkü puan puana kaldıkları durumda çoklu averaj sisteminde Khimki ve Real Madrid bu 2 takıma üstünlük sağlayabiliyor.

Khimki veya Barcelona grubunu 3. sırada tamamlayacak.

Olympiacos’un gruptan çıkması için sadece 3. ihtimalin gerçekleşmesi gerekiyor. Eğer Perşembe günü Zalgiris Kaunas, Real Madrid ve Laboral Kutxa kazanırsa, Olympiacos da kendi maçını kazanırsa Olympiacos gruptan 4. olarak çıkacak ve Fenerbahçenin rakibi olacak.

Tüm takımların maçlarını tek tek çıkarıp inceledim. İkili, üçlü ve dörtlü averajlarını hesapladım; hatta 4. ihtimalde beşli averajı bile hesapladım. Gerçekten çok uğraştım, emek verdim; hata yaptığımı da sanmıyorum. Emeğe saygı duyalım, SonPeriyot.com’daki bu sayfanın linkini vermeden paylaşmayın lütfen.

Teşekkür ederim.

Turgay Doğan

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here