Fenerbahçe’nin Euroleague Grubundaki Tüm İhtimaller

280
Fenerbahçe'nin Euroleague Grubundaki Tüm İhtimaller
Fenerbahçe'nin Euroleague Grubundaki Tüm İhtimaller

2015-2016 Euroleague normal sezonunu 17-18 Aralık 2015 tarihlerinde oynanacak maçlar ile tamamlanacak. Bu maçlar ile beraber oluşan puan durumunu ve son hafta öncesinde Euroleague Top 16 için tüm ihtimalleri tek tek inceledik. Fenerbahçe’nin grubunda hangi sonuçlara göre hangi takımların gruptan çıkacağını ve hangi takımın Fenerbahçe’nin Top 16 grubunda rakibi olacağını aşağıda görebilirsiniz.

Fenerbahçe’nin Grubundaki Tüm İhtimaller

Euroleague A Grubu Puan Durumu

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Önce son haftaya girilirken oluşan puan durumuna ve son hafta maçlarına bakalım.

Euroleague A Grubu İhtimalleri
Euroleague A Grubu İhtimalleri

Euroleague A Grubu puan durumunu, son hafta maçlarını ve takımlar arasındaki ikili averajları sağ tarafta görebilirsiniz.

A Grubu’nda Fenerbahçe, grup liderliğini garantiledi, Khimki Moskova da gruptan çıkmayı garantiledi fakat diğer tüm takımlar arasında gruptan çıkma mücadelesi devam ediyor.

Bu grupta son maçlar için 8 tane sıralama ihtimali bulunuyor. İkili ve üçlü averajları da hesaplayarak alınacak sonuçlara göre tüm ihtimalleri çıkardık.

* 3. ve 6. ihtimale göre Strasbourg, Real Madrid’i yenerse; Strasbourg, Real Madrid ve Bayern Münih aynı puana geliyor ve bu durumda 3 takım arasında üçlü averaja bakılıyor.

  • Strasbourg, Real Madrid’i 6 sayı ve daha az bir fark ile yense bile Real Madrid, gruptan çıkıyor.
  • Strasbourg, Real Madrid’i 8 veya daha fazla bir fark ile yenerse (29 sayı fark atamazsa) Bayern Münih gruptan çıkıyor.
  • Strasbourg’un 7 sayılık galibiyetinde ise genel averaja bakılır.

Fenerbahçe’nin Grubundaki Tüm İhtimaller

Fenebahçe'nin Euroleague Grubundaki Tüm İhtimaller
Fenebahçe’nin Euroleague Grubundaki Tüm İhtimaller

A Grubu’nda liderliğini garantileyen Fenerbahçe, bu grubun 3.’sü ile Top 16’da aynı grupta yer alacak. Peki Fenerbahçe hangi takımlarla aynı grupta yer alacak? Şimdi Fenerbahçe’nin Grubundaki Tüm İhtimalleri inceleyelim.

Fenerbahçe, eğer deplasmanda Khimki Moskova’yı yenerse ve Real Madrid de Strasbourg’u yenerse grubun 3.’sü Kızıl Yıldız veya Bayern Münih olacak. Bu durumda hem Khimki Moskova hem de Real Madrid, Fenerbahçe’nin grubunda yer almayacak (5. ve 6. ihtimaller).

Real Madrid’in gruptan çıkamama ihtimali de var. Eğer Real Madrid, Strasbourg’a 1 kez daha yenilirse ve Bayern Münih de Kızıl Yıldız’ı yenerse Real Madrid gruptan çıkamıyor (4. ve 8. ihtimaller)

Euroleague Tüm İhtimaller A Grubu
Euroleague Tüm İhtimaller A Grubu

Euroleague Tüm İhtimaller
Euroleague Tüm İhtimaller

Fenerbahçe’nin diğer gruplardan gelecek muhtemel rakipleri için “Euroleague Top 16 Gruplarındaki Tüm İhtimaller” etiketiki altındaki konuları okuyabilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here